Forums  

Go Back   Forums > Instrumenti i oprema > Ozvučenje, recording i softver

Reply
 
Opcije Teme Način Prikaza
  #1  
Staro 26-01-2015, 00:13
eXeR's Avatar
eXeR eXeR je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Feb 2006
Postovi: 2,723
eXeR će postati slavan vrlo brzo 55
Uobičajeno Preporuka mikrofona/bubica/pickupova

Dakle, posto sam noob sto se tih stvari tice...
Sastav kupuje sviracke mikrofone, pa mi treba preporuka neceg da je solidno/dobro, za malo para... ako uopce postoji tako nesto..

Dakle,mikrofoni, bubice ili pickup..

Dal pickup uopce valja za tamburu? cuo sam da promjeni ton skroz, a to ne zelim..
Sto se bubica tice, isto tako, promjeni ton, a probao sam one najhvaljenije.. Tako da mi se ni to bas ne svidja

preporucite nesto , mogu i linkovi. ajde hitno je
__________________
KLIKNI OVDJE
Reply With Quote
  #2  
Staro 26-01-2015, 15:04
ruda's Avatar
ruda ruda je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Dec 2006
Postovi: 69
ruda će postati slavan vrlo brzo 56
Uobičajeno

ja sam čuo da loše sviraš pa je možda bolje da se ne spajaš na pojačalo
__________________
Reply With Quote
  #3  
Staro 26-01-2015, 16:56
eXeR's Avatar
eXeR eXeR je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Feb 2006
Postovi: 2,723
eXeR će postati slavan vrlo brzo 55
Uobičajeno

Riskirat cu
__________________
KLIKNI OVDJE
Reply With Quote
  #4  
Staro 15-11-2017, 14:59
AntiProtivan's Avatar
AntiProtivan AntiProtivan je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Sep 2007
Postovi: 155
AntiProtivan je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Stara tema, ali je uvijek aktuelno - ovo je jedan od najboljih mikrofona za instrumente:

http://www.dpamicrophones.com/microp...one-for-violin

Ima raznih verzija, medjutim sve je to isti mikrofon, a razlikuju se nosaci za njega, pretpostavljam da nosac za violinu odgovara primu ili basprimu, dok je nosac za gitaru nesto "deblji".

Mikrofon je vrhunski (sto se vidi i po cijeni), a takodje ima jako veliki izbor razlicitih adaptera, tako da se sa odgovarajucim adapterom moze prikljuciti na bezicni sistem koji vec posjedujete.
__________________
Neki ostanu praznih ruku čak i kada se uhvate za glavu !!!
Reply With Quote
  #5  
Staro 16-11-2017, 18:40
DrugYaza's Avatar
DrugYaza DrugYaza je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Jul 2015
Postovi: 21
DrugYaza je na dobrom putu 18
Uobičajeno

Cini mi se da Novosel (patos na forumu) koristi taj mikrofon - dpa4099, bar mi tako izgleda na ovom snimku:
https://www.youtube.com/watch?v=WhhtNKkz16U

BTW, postavlja se nekoliko pitanja, vise s praktične strane, koje bi mogao postaviti tamburaš - tezgaros:

1. kakva je ekonomska isplativost takvog mikrofona s tom cijenom (na muziker.hr cijena dpa4009g je 3898 kuna), u odnosu na nesto jeftnijije Audio Technica pro 35 (isti prodavač - 1602 kn), ili slicne stvari imajući u vidu svirke kakve svira prosječni tamburaš?
2. kakva je zapravo razlika u zvuku između dpa4099 i neke bube slične namjene (prvenstveno koja se može kopčati na bežični sistem),a da opravdava tu razliku u cijeni? Moze se pricati da ove mikrofone koriste ovi i oni izvođači za live nastupe, i sigurno dpa nudi kvalitet, ali u usporedbi s ovim "konvencionalnim" bubama, koja je stvarna prednost u kvaliteti zvuka.

Uvijek je pametno imati u vidu vrste svirki kakve svira prosječni tamburaš, i rizike koje predstavljaju takve svirke za bube koje kače na instrumente. Profesionalac kojeg sam gore spomenuo i stavio link na video sigurno želi najbolji i najproesionalniji zvuk koji moze izvući iz tambure i njega sigurno nece u studiu HRTa ili pozornici koncertne dvorane netko zaliti vinom ili pšeničnim Premingerom, pa onda nema problem s cijenom.

Volio bih da se razveze kakva rasprava na ovu temu, jer sam i ja procesu nabavke neke bube sa wireless sistemom za basprim, pa je svaka informacija i misljenje korisno
__________________
Sing Sing Sing

Last edited by DrugYaza; 16-11-2017 at 18:46.
Reply With Quote
  #6  
Staro 17-11-2017, 12:12
AntiProtivan's Avatar
AntiProtivan AntiProtivan je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Sep 2007
Postovi: 155
AntiProtivan je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Pogledao sam snimak, i cini mi se da si u pravu.

A u pravu si kada postavljas pitanje o isplativosti toga mikrofona, jer vjerujem da su fakta da bi onda mnogi imali skuplji mikrofon od cijele tambure !

Naravno da izbor mikrofona zavisi od puno faktora, ali isto tako i izbor instrumenta - ja recimo nikada ne bih otisao svirati u neku nepoznatu i sumnjivu kafanu ili svadbu sa mojom skupom, tesko zaradjenom i odlicnom tamburom. Kao sto ima odijelo za svaki dan i za svetac, tako mislim da treba da ima i tambura za svaki dan i za svetac, i naravno i pripadajuca oprema.
(svetac u ovom slucaju znaci koncert, studio, neka muzicka scena i slicno)

Sto se tice razlike izmedju Audio Technica mikrofona i DPA mikrofona, posteno receno ne vjerujem da je DPA 3 puta bolji od AT, samo zato jer je 3 puta skuplji.
Ono sto sam saznao citajuci je da se taj mikrofon, pored izuzetne vjerodostojnosti prenosa akusticnog zvuka izuzetno dobro nosi sa problemom mikrofonije, sto je najcesce velika mana jeftinijih mikrofona, i da je to u velikom broju slucajeva jedan od glavnih razloga zasto muzicari biraju bas njega.
Ja nemam iskustva sa njim, jer mi je preskup, ali imam AKG C411 kojeg sam malo modifikovao tako da bude wireless, i ne izoblicuje mi zvuk, a mikrofonije nema jer to nije klasicni mikrofon nego bubica koja se lijepi na glasnjacu. Taj AKG C411 je bio jos jeftiniji od spomenutog AT-mikrofona.
__________________
Neki ostanu praznih ruku čak i kada se uhvate za glavu !!!
Reply With Quote
  #7  
Staro 17-11-2017, 21:08
DrugYaza's Avatar
DrugYaza DrugYaza je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Jul 2015
Postovi: 21
DrugYaza je na dobrom putu 18
Uobičajeno

Da, taj pickup je oko 1000 kuna. S nekim solidnim sistemom izađe te komplet duplo jeftinije od dpa za koji usput moraš kupiti još i sistem, pa je čista računica vrlo jednostavna.

Taj AKG po mom iskustvu dosta dobro radi na basprimu, a na primu nisam uspio dobiti zadovoljavajuće rješenje. Činjenica da nema mikrofonije, da je kompaktan i malenih dimezija i uz povoljnu cijenu, vrlo je logičan izbor.
__________________
Sing Sing Sing
Reply With Quote
  #8  
Staro 20-11-2017, 14:57
AntiProtivan's Avatar
AntiProtivan AntiProtivan je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Sep 2007
Postovi: 155
AntiProtivan je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Nisam provjeravao, ali pretpostavljam da za AKG C411 ima wireless verzija.
Posto je moj bio verzija sa kablom, a imam Shure bezicni sistem onda sam odlucio da ga prepravim.
Malo sam cackao po internetu, ne sjecam se sad detalja jer je to bilo prije vise godina, i nasao sam nesto ovakvo:

http://www.shure.com/americas/suppor...shure-bodypack

Uglavnom kupovina tih dijelova je bila sitnica, ovih par dijelova su svi stali u sam konektor, jer su minijaturni, zalemio sam to sve zajedno, i sve odlicno radi.

Probao sam kombinaciju na basprimu i akusticnoj gitari, i nemam primjedbe nikakve.
__________________
Neki ostanu praznih ruku čak i kada se uhvate za glavu !!!
Reply With Quote
  #9  
Staro 20-11-2017, 17:33
DrugYaza's Avatar
DrugYaza DrugYaza je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Jul 2015
Postovi: 21
DrugYaza je na dobrom putu 18
Uobičajeno

Ako su kupi odgovarajući AKG-ov wireless, onda nema potrebe za lemljenjem.

Najjeftinija varijanta bi bila za taj c411 bio bio wireless komplet AKG WMS40 Mini Instrumental, koji ima jedan transmitter i odgovarajucu bazu, a kosta oko 700 kuna.

Iako taj konkretni sistem nema kontrolu nad promjenama frekvencija koju odasilje transmitter, pa u sklopu s nekim drugim sistemom moze doci do problema jer se ne mogu promijeniti frekvencije.

Postoji i izvedba ovog istog seta, a dolazi sa dva transmittera gdje se drugi moze koristiti za pilot mikrofon, sto zna zgodno posluziti.

O kvalitetu, bilo tona ili opreme nebih raspravljao jer nisam koristio, ali cijena je vrlo prihvatljiva i ako posluzi koju godinu bez problema, sigurno je isplativo
__________________
Sing Sing Sing
Reply With Quote
Reply

Opcije Teme
Način Prikaza

Pravila Postanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Prijeđi Na


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 10:09 sati.


Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Sve poruke koje su nastale kao dio rasprava (uključujući sve poruke na profilima i grupama), kao i mišljenja, savjeti, tvrdnje i izjave ili druge informacije sadržane u bilo kojoj napisanoj poruci na forum.tambura.com.hr-u ili prenesene od treće strane, odgovornost su autora poruke, a ne forum.tambura.com.hr-a, osim u slučaju kada je tambura.com.hr naveden kao autor poruke. Ukoliko je pojedina poruka objavljena ili prenesena unutar forum.tambura.com.hr domene, objavljivanje poruke ni u kom slučaju ne znači da je na bilo koji način od strane forum.tambura.com.hr-a verficirana točnost, potpunost ili korisnost objavljene poruke. forum.tambura.com.hr potiče posjetitelje i članove foruma na prijavu svih poruka nepoželjnog sadržaja na adresu webmaster@tambura.com.hr. Forum nije pod stalnim nadzorom.