Forums  

Go Back   Forums > Instrumenti i oprema > Majstori glazbalari

 
 
Opcije Teme Način Prikaza
Prev Previous Post   Next Post Next
  #1  
Staro 22-10-2006, 17:21
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno O Kocki (Gojmerac Zoran - Zagreb)

Ponukan privatnom porukom jednog od forumaša u kojoj me pita za moje mišljenje o majstoru Kocki (Zoranu Gojmercu iz Zagreba) i iznosi sumnju da nije uopće majstor nego švercer i diler tambura, odlučio sam na ovaj način odgovoriti, pa nek svi vide.
I neka napišu svoje mišljenje i iskustva s ljudima koji nam izrađuju i popravljaju instrumente.

Tim više, jer ovo nije jedini slučaj da čujem slične tvrdnje o Kocki, a i ostalim majstorima.

Quote:
znam o kocki neke stvari, jer sam ja bio voditelj orkestra u koji je mladi zoran gojmerac, poznatiji kao kocka došao svirati nakon što je završio glazbenu školu za gitaru. ja sam mu pomogao oko prelaska na tambure.

ljudi puno vole pričati, a malo znaju. (sebe ne isključujem)

osobno sam odlazio s kockom kad se učio svom zanatu kod jednog starog majstora (sada pokojnog) u zagrebu. od njega je i otkupio alate i opremu za svoj posao.
u tom istom orkestru kojeg sam vodio, s kockom je svirao i mladen jurković, kontraš berde benda i glazbalar iz slavonskog broda. on je išao u školu baš za graditelja instrumenata pa je kocka i s njim nekako povezan.
čak mislim da su prve korake u gradnji instrumenata napravili zajedno. nisam 100% siguran, ali mi se čini logičnim.

nije kocka nikakav švercer. osim što izrađuje instrumente, ima i neke ljude koji mu odrađuju neke stolarske faze u procesu gradnje, grubu pripremu s njegovim materijalom, što je sasvim legitimno. isto kao kad ledo nabavlja omotnice i štapiće za sladoled od drugih proizvođača. sladoled je svejedno ledov.
ako kocka usput i otkupljuje, prepravlja i ponovno prodaje instrumente drugih majstora, to isto smatram legitimnom i korektnom trgovinom.

osobno, imam njegov basprim s kojim sam zadovoljan i baš on najčešće popravlja i održava instrumente ansambala u kojima radim.
__________________
U meni trepti panonska duša i volim svojih didova svit

Last edited by _maestro_; 22-10-2006 at 17:25.
Reply With Quote
 


Pravila Postanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Prijeđi Na


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 02:18 sati.


Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Sve poruke koje su nastale kao dio rasprava (uključujući sve poruke na profilima i grupama), kao i mišljenja, savjeti, tvrdnje i izjave ili druge informacije sadržane u bilo kojoj napisanoj poruci na forum.tambura.com.hr-u ili prenesene od treće strane, odgovornost su autora poruke, a ne forum.tambura.com.hr-a, osim u slučaju kada je tambura.com.hr naveden kao autor poruke. Ukoliko je pojedina poruka objavljena ili prenesena unutar forum.tambura.com.hr domene, objavljivanje poruke ni u kom slučaju ne znači da je na bilo koji način od strane forum.tambura.com.hr-a verficirana točnost, potpunost ili korisnost objavljene poruke. forum.tambura.com.hr potiče posjetitelje i članove foruma na prijavu svih poruka nepoželjnog sadržaja na adresu webmaster@tambura.com.hr. Forum nije pod stalnim nadzorom.