Forums  

Go Back   Forums > Tambura općenito > Tamburaši i bandovi

Reply
 
Opcije Teme Način Prikaza
  #1  
Staro 30-03-2010, 16:12
odisej odisej je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: May 2009
Postovi: 190
odisej je na dobrom putu 25
Uobičajeno Grofovi

Tamburaški sastav koji djeluje u Karlovcu već 16 godina, u početku nastao od članova KUD 'Matija Gubec'. Članovi trenutne postave koja djeluje od jeseni 2009. su (prema kronologiji):

prim - Anton Plemić
basprim - Damir Fundurulić
basprim - Mario Galović
bas - Marin Jović
bugarija - Milan Prša
harmonika - Ivan Lukežić

Ukratko, svirali smo svašta, posvuda i svakome i gotovo u svakoj prilici. Hvala Bogu, još ne sviramo sprovode (iako imamo jedan zakaparen!).

Tambura nas je odvela kroz cijelu Europu, Ameriku i Australiju, a pokušavamo još uvijek u njoj pronaći nešto novo i svaki put odsvirati nešto lijepo, iznenaditi sebe i druge.

Nešto više o povijesti sastava kasnije.
Reply With Quote
  #2  
Staro 01-04-2010, 13:42
bmaheci1's Avatar
bmaheci1 bmaheci1 je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Mar 2008
Postovi: 172
bmaheci1 je na dobrom putu 13
Uobičajeno

Bilo je i vrijeme da se uključite u forum!!!

DOBRO NAM DOŠLI GROFOVI !!!
__________________
SLAVONAC SAM U DUŠI
Reply With Quote
  #3  
Staro 01-04-2010, 20:20
odisej odisej je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: May 2009
Postovi: 190
odisej je na dobrom putu 25
Uobičajeno

Hvala, Maha!! Lijepi pozdrav Beginima i svako dobro u nadolazećim blagdanima!
Reply With Quote
  #4  
Staro 01-04-2010, 22:32
Benco Benco je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Dec 2009
Postovi: 80
Benco je na dobrom putu 10
Uobičajeno

evo kratko i jasno, Grofovi svaka čast, imao sam prilike bit na jednoj svadbi gdje ste svirali, i čuo/vidio još nekoliko svirki, po meni jako dobar i kvalitetan sastav...puno sreće u daljnjem radu...Pozdrav od tamburaša iz krašića =)
Reply With Quote
  #5  
Staro 02-04-2010, 22:22
gugeci's Avatar
gugeci gugeci je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Jan 2009
Postovi: 155
gugeci je na dobrom putu 16
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Benco Vidi Post
evo kratko i jasno, Grofovi svaka čast, imao sam prilike bit na jednoj svadbi gdje ste svirali, i čuo/vidio još nekoliko svirki, po meni jako dobar i kvalitetan sastav...puno sreće u daljnjem radu...Pozdrav od tamburaša iz krašića =)
Krašić...Krašićki Dani...četvrtkom pred jutro svi zajedno na bini...kad se toga sjetim..
Pozdrav Grofovima
__________________
Ko pjeva, zlo ne misli, a ko misli, nije mu do pjesme!
Reply With Quote
  #6  
Staro 04-04-2010, 14:24
bmaheci1's Avatar
bmaheci1 bmaheci1 je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Mar 2008
Postovi: 172
bmaheci1 je na dobrom putu 13
Uobičajeno

Petak Ivek ! Pa subotu pred zoru se ne poznamo..!!!???
__________________
SLAVONAC SAM U DUŠI
Reply With Quote
  #7  
Staro 04-04-2010, 20:22
gugeci's Avatar
gugeci gugeci je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Jan 2009
Postovi: 155
gugeci je na dobrom putu 16
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by bmaheci1 Vidi Post
Petak Ivek ! Pa subotu pred zoru se ne poznamo..!!!???
Kad bolje razmislim,u pravu si,petak
__________________
Ko pjeva, zlo ne misli, a ko misli, nije mu do pjesme!
Reply With Quote
  #8  
Staro 04-04-2010, 23:14
Benco Benco je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Dec 2009
Postovi: 80
Benco je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by gugeci Vidi Post
Krašić...Krašićki Dani...
nisam skužio ovo Krašićki Dani???
Reply With Quote
  #9  
Staro 05-04-2010, 10:02
gugeci's Avatar
gugeci gugeci je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Jan 2009
Postovi: 155
gugeci je na dobrom putu 16
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Benco Vidi Post
nisam skužio ovo Krašićki Dani???
"Dani Krašićkog Kraja",manifestacija koja se je održavala na igralištu u Krašiću.Prije desetak pa i više godina petkom na večer su nastupali svi tamburaški bendovi iz našeg kraja pa tako i Grofovi.
__________________
Ko pjeva, zlo ne misli, a ko misli, nije mu do pjesme!
Reply With Quote
  #10  
Staro 05-04-2010, 12:19
Benco Benco je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Dec 2009
Postovi: 80
Benco je na dobrom putu 10
Uobičajeno

ah da, Dani krašićkog kraja, od ta tri dana fešte danas je ostala samo atletska utrka i nedjeljom nastupi KUD-ova...ja se ne sjećam toga prije deset godina (još sam bio mali, hehe) al zadnji pravi dani su bili ima već 5-6 godina... i bilo bi jako lijepo da se obnovi ta tradicija al eto izgleda da nema se para.....malo OT, al eto
Reply With Quote
  #11  
Staro 05-04-2010, 19:22
bmaheci1's Avatar
bmaheci1 bmaheci1 je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Mar 2008
Postovi: 172
bmaheci1 je na dobrom putu 13
Uobičajeno

Ima jedna divna priča: negdje oko ponoći nestane našem točioničaru vina pa me pošalje u podrum po vino ! E to bi dugo trajalo da sve opišem detaljno ! Najprije sam ciljao bravu auta, pa iz pune bačve ne curi vino ! Pa donesem vino al čoveku ne vratim ključeve pa me čekao pored šatora dok se ja ne vratih iz Lampaša negdje oko 5 ! Mrak joooj
__________________
SLAVONAC SAM U DUŠI
Reply With Quote
  #12  
Staro 15-04-2010, 10:49
MarkoS MarkoS je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Jul 2008
Postovi: 30
MarkoS je trenutno nepoznanica 9
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by gugeci Vidi Post
"Dani Krašićkog Kraja",manifestacija koja se je održavala na igralištu u Krašiću.Prije desetak pa i više godina petkom na večer su nastupali svi tamburaški bendovi iz našeg kraja pa tako i Grofovi.
Quote:
Originally Posted by bmaheci1 Vidi Post
Ima jedna divna priča: negdje oko ponoći nestane našem točioničaru vina pa me pošalje u podrum po vino ! E to bi dugo trajalo da sve opišem detaljno ! Najprije sam ciljao bravu auta, pa iz pune bačve ne curi vino ! Pa donesem vino al čoveku ne vratim ključeve pa me čekao pored šatora dok se ja ne vratih iz Lampaša negdje oko 5 ! Mrak joooj
E, to su bili dani, a bome i noći
Reply With Quote
  #13  
Staro 16-04-2010, 09:16
bmaheci1's Avatar
bmaheci1 bmaheci1 je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Mar 2008
Postovi: 172
bmaheci1 je na dobrom putu 13
Uobičajeno

...Desinečki Tamburaši, Grofovi, Drukčiji, Zlatne žice...bili su to pravi skupovi jako toksičnih i veselih ljudi ! Stvarno je bilo fantastično !
__________________
SLAVONAC SAM U DUŠI
Reply With Quote
  #14  
Staro 29-04-2010, 11:54
odisej odisej je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: May 2009
Postovi: 190
odisej je na dobrom putu 25
Uobičajeno

Evo, Krašićki dani su opet sljedeći tjedan!

Pozdrav gugeci i Benco, nadam se da bude opet dobrog silvanera!
__________________
...bez uvrede, ranije se sviralo: 'zatvori oci i slusaj', a danas mnogi sviraju: 'gledajte mene, sta mi ruke rade!' - zelimirp

Last edited by odisej; 29-04-2010 at 13:51.
Reply With Quote
  #15  
Staro 29-04-2010, 12:14
odisej odisej je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: May 2009
Postovi: 190
odisej je na dobrom putu 25
Uobičajeno

A sad malo o povijesti sastava:

Sred pušaka, bajuneta, u kasnu jesen 1994. godine, iako na prvoj liniji, Karlovac je imao bogat društveni život. U gradu i u bližoj okolici je djelovalo desetak klubova i diskoteka, radilo je kino, u Zorin Domu i Domu HV su se redovito održavale predstave i razne smotre, a u Sportskoj dvorani je Karlovac imao jakog prvoligaša u rukometu.

Tada su na tamburaškoj sceni žarila i palila dva sastava koji su u velikoj mjeri utjecali na nastanak Grofova: Karlovački Bećari i Rečički Tamburaši (od milja Bećari i Rečičaki). Nerijetko se dešavalo da se na mjesta gdje su bile njihove stalne gaže petkom nije moglo ući, što je zaintrigiralo mlade tamburaše iz KUDa 'Matija Gubec'.

Dečki koji su stasali pod vodstvom glazbenih pedagoga kao što su Mihajlo Šepa i Josip Vušir, su tada imali već 20-ak godina i odlučili su oformiti bend u sljedećem sastavu:

prim - Anton Plemić
basprim - Ivan Božičević ml.
basprim - Mario Galović
bugarija - Damir Fundurulić
bas - Hrvoje Mlinarić
__________________
...bez uvrede, ranije se sviralo: 'zatvori oci i slusaj', a danas mnogi sviraju: 'gledajte mene, sta mi ruke rade!' - zelimirp
Reply With Quote
  #16  
Staro 29-04-2010, 12:38
odisej odisej je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: May 2009
Postovi: 190
odisej je na dobrom putu 25
Uobičajeno

Naravno, kao što dijete ne može biti bez imena, povela se rasprava i o nazivu sastava.

To je bilo vrijeme kada su aktualni bili Gazde i Baruni, a kako su neki od članova imali plemenitaška prezimena, izbor je pao na ime 'Grofovi'. Dečki su marljivo vježbali cijelu jesen i zimu, da bi prvu službenu gažu (tamburašku pratnju) imali u proljeće 1995.

Od onda, pa do danas izmijenilo se nekoliko postava, nekoliko stylinga (slike ću staviti kasnije!), nebrojeno nastupa i gaža. Iako kroz svo to vrijeme nismo postigli veliki komercijalni uspjeh kao neki drugi tamburaški sastavi, to i nije bio primarni cilj. Naime, nitko od nas ne živi samo od svirke i pitanje je koliko bismo mogli naše poslovne i privatne obveze podrediti promociji albuma ili karijere. Naglasak je uvijek bio na profesionalno odrađenom nastupu i kvaliteti izvedbe.

Kroz svo to vrijeme se može reći svašta za Grofove - da smo koji put zakasnili, da smo došli u krivu birtiju na feštu, da od janjetine najviše volimo bubrege, da je koji put razglas i fućkao, ali ne može se reći da smo svirali preko kursa (kako bi rekao Toni!).
__________________
...bez uvrede, ranije se sviralo: 'zatvori oci i slusaj', a danas mnogi sviraju: 'gledajte mene, sta mi ruke rade!' - zelimirp
Reply With Quote
  #17  
Staro 29-04-2010, 13:37
odisej odisej je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: May 2009
Postovi: 190
odisej je na dobrom putu 25
Uobičajeno

Svaki sastav koji dugo djeluje neminovno doživljava promjene u ljudstvu. Svi su oni, bez obzira što više ne sviraju sa nama, i dalje Grofovi i uvijek će to jednim dijelom svog života, vremenom i ljubavlju koje su uložili u svirku, ostati.

Prve promjene u sastavu nastupaju kada se Hrvoje Mlinarić (danas doktor elektrotehnike i asistent na FERu) odlučuje aktivnije posvetiti znanstvenoj karijeri.

Na basu ga zamjenjuje i na njemu ostaje sve do danas - Marin Jović, tada student, a sada profesor tjelesnog odgoja. Odmah kada je došao u sastav, vidio je kako stvari stoje - Hrvoje je iza sebe ostavio vrhunske informatičare, ali je tjelesna sprema, u kombinaciji sa uobičajenim tamburaškim porocima, bila slaba.

Odlučnim koracima nameće fizičku disciplinu, i tada dolazi do tzv. 'sportskog doba' Grofova: od kolektivnog bavljenja tae kwon doom, pa do činjenice da je kod Maria Galovića na nizinske pripreme dolazila cijela cross country reprezentacija Etiopije. Čovjek bi počeo trčati ujutro, a tada nije bilo još mobitela, da bi nas navečer nazvao sa telefonske govornice u Fažani da dođe neko po njega sa autom. Trčao bi on i do Brijuna da nije rampa na muliću bila spuštena, koliko je mogao čovjek trčati.

Hrvoje se i kasnije pridružuje Grofovima u djelovanju Folklornog ansambla 'Vuga' gdje opet čerupa po Gilgu kao nekada.
__________________
...bez uvrede, ranije se sviralo: 'zatvori oci i slusaj', a danas mnogi sviraju: 'gledajte mene, sta mi ruke rade!' - zelimirp

Last edited by odisej; 04-09-2010 at 00:31.
Reply With Quote
  #18  
Staro 04-09-2010, 00:58
odisej odisej je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: May 2009
Postovi: 190
odisej je na dobrom putu 25
Uobičajeno

Evo, nakon par mjeseci, nastavak povijesti sastava.

Sljedeća promjena u ljudstvu nastupa kada sastav, zbog vođenja vokalne grupe 'Karlovčanke' i sviranja u Cocktail Bandu, napušta Ivan Božičević ml. U tom času, Damir Fundurulić skokne sa bugarije na basprim i, bez većih oštećenja, ostane na tom mjestu happily ever after. Ali...

Bugarije se tada primio Ivo Plemić, kontraš iz KUDa Matija Gubec i Tonijev brat. Tko je ikad vidio Ivu, složit će se sa mnom - otrov je za žene! Kad je Ivo postao Grof, to se nije dalo živjeti od pisama obožavateljica, a najgore je bilo kada se saznalo da ide u vojsku. Elvis je primio manje pošte u Njemačku.

Onda je Ivo, prije vojske, na jednoj probi pitao dečke: 'Pa dobro, zašto zapravo vi svirate tamburu? Nije da zarađujemo neke novce, nismo slavni, a bome nismo baš ni dobri!' Odgovor je bio jednoglasan: 'Zbog cura!'
'Ali ja toga imam i bez tambure!'
'Paaaa, imaš pravo!'
'Ajmo se ovako dogovoriti: Ako ovaj bend, dok se ja ne vratim iz vojske, ne počne bolje zarađivati, postane slavan, ili barem počne bolje svirati, nađite si drugu budalu na bugariji!'

I tako sam ja, Milan Prša zvani Cigo, došao u sastav.
__________________
...bez uvrede, ranije se sviralo: 'zatvori oci i slusaj', a danas mnogi sviraju: 'gledajte mene, sta mi ruke rade!' - zelimirp
Reply With Quote
  #19  
Staro 19-02-2011, 18:42
odisej odisej je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: May 2009
Postovi: 190
odisej je na dobrom putu 25
Uobičajeno Grofovi na 'Lijepom Našom'

U nedjelju 20.02.2011. na HTV1 od 18:15 će se emitirati prvi dio emisije 'Lijepom našom' iz Slunja pa pogledajte nastup Grofova!
__________________
...bez uvrede, ranije se sviralo: 'zatvori oci i slusaj', a danas mnogi sviraju: 'gledajte mene, sta mi ruke rade!' - zelimirp
Reply With Quote
  #20  
Staro 22-03-2011, 20:27
odisej odisej je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: May 2009
Postovi: 190
odisej je na dobrom putu 25
Uobičajeno Grofovi u 'KA 555'

Ovaj petak, 25.03. u klubu 'KA 555' na Švarči od 23h nastupaju 'Grofovi'. Ulaz slobodan.
__________________
...bez uvrede, ranije se sviralo: 'zatvori oci i slusaj', a danas mnogi sviraju: 'gledajte mene, sta mi ruke rade!' - zelimirp
Reply With Quote
Reply

Tags
grofovi, karlovac, tamburaši

Opcije Teme
Način Prikaza

Pravila Postanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Prijeđi Na


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 12:15 sati.


Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Sve poruke koje su nastale kao dio rasprava (uključujući sve poruke na profilima i grupama), kao i mišljenja, savjeti, tvrdnje i izjave ili druge informacije sadržane u bilo kojoj napisanoj poruci na forum.tambura.com.hr-u ili prenesene od treće strane, odgovornost su autora poruke, a ne forum.tambura.com.hr-a, osim u slučaju kada je tambura.com.hr naveden kao autor poruke. Ukoliko je pojedina poruka objavljena ili prenesena unutar forum.tambura.com.hr domene, objavljivanje poruke ni u kom slučaju ne znači da je na bilo koji način od strane forum.tambura.com.hr-a verficirana točnost, potpunost ili korisnost objavljene poruke. forum.tambura.com.hr potiče posjetitelje i članove foruma na prijavu svih poruka nepoželjnog sadržaja na adresu webmaster@tambura.com.hr. Forum nije pod stalnim nadzorom.