Forums

Forums (http://forum.tambura.com.hr/index.php)
-   Tamburaški život (http://forum.tambura.com.hr/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Maloljetnici i gažiranje (http://forum.tambura.com.hr/showthread.php?t=3583)

Matea_primašica123 06-11-2010 17:03

Maloljetnici i gažiranje
 
dajte ljudi ne mogu vjerovat :down: evo ovako, u svom bandu sam jedina cura, sviram prim... pa to je malen instrument taman za cure... sviram od 3. razreda osnovne skole i to po sluhu, zasto cura ne bi svirala ako to voli. moji decki iz banda se slazu s tim da cura svira, eto, sviramo po zabavama i okolo po birtijama i dobivamo komplimente, svi smo u razdoblju od 11 do 16 godina.. sviramo po kudovima, u jednom kudu za sve tri sekcije :) ... vecina koji su protiv toga su sovinisti, ali neki imaju svoje misljenje jer nikad nisu culi kako cura svira, pa ne moraju sve cure lose svirati iako ima i takvih, a sta bi mi trebali rec o deckima koji sviraju?? svima je to normalno, ja vas ne vrijeđam, zato ni vi ne bi trebali vrijeđati cure... eto toliko od mene, recite sto hocete!! :D

Mislav 06-11-2010 17:32

Quote:

Originally Posted by Matea_primašica123 (Post 90618)
dajte ljudi ne mogu vjerovat :down: evo ovako, u svom bandu sam jedina cura, sviram prim... pa to je malen instrument taman za cure... sviram od 3. razreda osnovne skole i to po sluhu, zasto cura ne bi svirala ako to voli. moji decki iz banda se slazu s tim da cura svira, eto, sviramo po zabavama i okolo po birtijama i dobivamo komplimente, svi smo u razdoblju od 11 do 16 godina.. sviramo po kudovima, u jednom kudu za sve tri sekcije :) ... vecina koji su protiv toga su sovinisti, ali neki imaju svoje misljenje jer nikad nisu culi kako cura svira, pa ne moraju sve cure lose svirati iako ima i takvih, a sta bi mi trebali rec o deckima koji sviraju?? svima je to normalno, ja vas ne vrijeđam, zato ni vi ne bi trebali vrijeđati cure... eto toliko od mene, recite sto hocete!! :D

Tako je i samo naprijed, i ja cu svoju kcer, kad ce imati 11 godina, gurnuti da svira pijanima u istom bircuzu do ranih jutarnjih sati:top::top::top:

Matea_primašica123 06-11-2010 17:37

Quote:

Originally Posted by Mislav (Post 90619)
Tako je i samo naprijed, i ja cu svoju kcer, kad ce imati 11 godina, gurnuti da svira pijanima u istom bircuzu do ranih jutarnjih sati:top::top::top:

tako i treba :top: eto, ja imam 13god. i bas volim svirati :D nadam se da ce ti kcerka bit jako dobra u sviranju ;)

Matea_primašica123 06-11-2010 17:39

i da, sto tvoja kcerka svira? eto ja sviram primu, tipicno za cure :)

longee 06-11-2010 18:05

khm khm... :cripplelol:

Hrvoje 06-11-2010 18:39

Quote:

Originally Posted by Mislav (Post 90619)
Tako je i samo naprijed, i ja cu svoju kcer, kad ce imati 11 godina, gurnuti da svira pijanima u istom bircuzu do ranih jutarnjih sati:top::top::top:

Slažem se da tamburanje nije najlakše zanimanje, ali kad se sjetim radnica Kamenskog ili nekog drugog posla di najčešće žene rade u "fabrici" na pokretnoj traci za slabu (ili nikakvu) plaću, definitivno ima i gorih poslova za žensku osobu od gažiranja... Pogotovo danas... Kad su ljudi sretni ako imaju bilo kakav posao i za njega dobijaju (bilo kakvu) plaću... Al' nećemo sad o crnoj svakodnevici, kao što je Matea rekla, tko voli - nek izvoli! :top: Bogu hvala da ima i tamburašica te da se cure i žene ne spominju samo tipa "ona koja brani svom dečku/mužu da svira".

S tim da se s obzirom na godine Mateje ovo više može svrstati u onu temu o maloljetnim "gažerima" i to je skroz druga tema i druga diskriminacija - dobna... :rolleyes:

Matea_primašica123 06-11-2010 21:41

nemaju godine veze... ovako, zašto bi sad neki "vrijeđali" tamburašice, jer je stvarno ne vidim zašto cure ne bi svirale... nema razlike između tamburaša i tamburašice (u sviranju mislim) ako jednako dobro sviraju!

Hrvoje 06-11-2010 23:28

Ma to mi je skroz bezveze, pogotovo kad (neki) tamburaši sprdaju/pljuju/omalovažavaju kolegice tamburašice, al' to je tipični hrvatski mentalitet koji nije vezan samo za ovu situaciju. Umjesto da si međusobno pružamo podršku i pomažemo si najlakše je nabaciti neku floskulu tipa "nije tambura za cure", "ne mogu cure odsvirat gažu", "nije birtija za ženske" itd. Mislim da je super kaj su Garavuše napravile i kaj još uvijek rade jer to otvara vrata i drugim ženskim tamburaškim sastavima i više to nije "svjetsko čudo" i nekaj nevjerovatno.

Ako zbog ničeg drugog onda bi tamburaši mogli imati razumijevanja za tamburašice baš zbog te zajedničke ljubavi prema sviranju i druženju koje se događa u KUD-u, orkestru ili sastavu.

Matea_primašica123 07-11-2010 11:59

Quote:

Originally Posted by Hrvoje (Post 90630)
Ma to mi je skroz bezveze, pogotovo kad (neki) tamburaši sprdaju/pljuju/omalovažavaju kolegice tamburašice, al' to je tipični hrvatski mentalitet koji nije vezan samo za ovu situaciju. Umjesto da si međusobno pružamo podršku i pomažemo si najlakše je nabaciti neku floskulu tipa "nije tambura za cure", "ne mogu cure odsvirat gažu", "nije birtija za ženske" itd. Mislim da je super kaj su Garavuše napravile i kaj još uvijek rade jer to otvara vrata i drugim ženskim tamburaškim sastavima i više to nije "svjetsko čudo" i nekaj nevjerovatno.

Ako zbog ničeg drugog onda bi tamburaši mogli imati razumijevanja za tamburašice baš zbog te zajedničke ljubavi prema sviranju i druženju koje se događa u KUD-u, orkestru ili sastavu.

e potpuno se slažem! Evo netko je naveo da je violina za cure, kako bi onda bilo da cure vrijeđaju dečke koji sviraju violinu, uopće nema razlike i spol nije bitan za instrument! Neki također govore da je berda tipican instrument za dečke, a evo ja poznam berdašice i nemam ništa protiv da one to sviraju, njihov izbor. Mogu one svirati bolje cak i od nekih muškaraca :D

basadzija 07-11-2010 20:50

Quote:

Originally Posted by Matea_primašica123 (Post 90620)
tako i treba :top: eto, ja imam 13god. i bas volim svirati :D nadam se da ce ti kcerka bit jako dobra u sviranju ;)

Dijete drago,

ako zaista imaš 13 godina (a prema tvojim postovima bi se moglo reći da imaš),
a sviraš po birtijama i feštama do ranih jutarnjih sati,
nisi TI problem nego tvoji roditelji, i to za socijalne radnike.

Lijepo je da sviraš tamburu, i nemoj odustati, ali drži se kuda, orkestra ili glazbene škole.

Birtije se mani još barem nekih 5 - 6 godina.

ej00jesence 07-11-2010 21:10

Quote:

Originally Posted by basadzija (Post 90667)
Dijete drago,

ako zaista imaš 13 godina (a prema tvojim postovima bi se moglo reći da imaš),
a sviraš po birtijama i feštama do ranih jutarnjih sati,
nisi TI problem nego tvoji roditelji, i to za socijalne radnike.

Lijepo je da sviraš tamburu, i nemoj odustati, ali drži se kuda, orkestra ili glazbene škole.

Birtije se mani još barem nekih 5 - 6 godina.

A nemoj sad 5-6 godina...jos jedno godinu dana! :krez:

Mislav 07-11-2010 21:25

Quote:

Originally Posted by basadzija (Post 90667)
Dijete drago,

ako zaista imaš 13 godina (a prema tvojim postovima bi se moglo reći da imaš),
a sviraš po birtijama i feštama do ranih jutarnjih sati,
nisi TI problem nego tvoji roditelji, i to za socijalne radnike.

Lijepo je da sviraš tamburu, i nemoj odustati, ali drži se kuda, orkestra ili glazbene škole.

Birtije se mani još barem nekih 5 - 6 godina.

Sto reci osim da si pogodio u samu srz stvari.
Pazi ona mene pita sto svira moja kcer:bonk::bonk::bonk:

Mislav 07-11-2010 21:31

Quote:

Originally Posted by Hrvoje (Post 90625)
Slažem se da tamburanje nije najlakše zanimanje, ali kad se sjetim radnica Kamenskog ili nekog drugog posla di najčešće žene rade u "fabrici" na pokretnoj traci za slabu (ili nikakvu) plaću, definitivno ima i gorih poslova za žensku osobu od gažiranja... Pogotovo danas... Kad su ljudi sretni ako imaju bilo kakav posao i za njega dobijaju (bilo kakvu) plaću... Al' nećemo sad o crnoj svakodnevici, kao što je Matea rekla, tko voli - nek izvoli! :top: Bogu hvala da ima i tamburašica te da se cure i žene ne spominju samo tipa "ona koja brani svom dečku/mužu da svira".

Pajdo moj o cemu ti pricas, daj mi pokazi radnicu kamenskog koja radi na traci a ima 13 godina:bonk:
Kakvo zanimanje sa 13 godina, a kamoli lupanje po tamburi po birtijama do jutra.
To uopce nema veze sa zenskim tamburasima nego kako je kolega lijepo rekao, ima sa socijalnom sluzbom.

Hrvoje 07-11-2010 21:48

Dobro, dobro, nismo se skužili, sorry... :o Mislio sam da si "jedan od onih" koji bi zabranili tamburanje curama, a ti si zabrinut za tu djecu od 11 do 16 godina (kak je sama rekla) koji sviraju po zabavama i birtijama... Nego, mogla bi Matea i to malo obrazložiti, ajde dok imaš nekog klinca u bendu di su svi stariji od 18 (to je bio slučaj i u mom bendu), al' kad su svi klinci to je onda već "složena" situacija...

Možda ona misli na one tipične početničke gaže kad nakon koncerta/smotre folklora i slično, tamburaši iz tih društava malo tamburaju nakon domjenka u kojekakvim šatorima/restoranima/birtijama.

A možda i lupaju do zore po birtijama, tko zna? Matea zna...

Dakle, dijete drago, što imaš reći u svoju obranu? Btw, koja je dobna granica za ovaj forum, baš sam se registriral na neki jodlerski i tam je donja granica bila 13 let.

Log Out 07-11-2010 22:05

Quote:

Originally Posted by ej00jesence (Post 90669)
A nemoj sad 5-6 godina...jos jedno godinu dana! :krez:

Uvrh glave..

tomica007 08-11-2010 00:28

TS Allegro
 
Evo mi u bendu imamo curu. Svira brač i pjeva opasno. A inače je glazbeni šef benda pošto ide na akedemiju smjer klavir, pozdrav ;)

!martina. 08-11-2010 14:57

Nisam znala da:
1. se kvalitet sviranja ocjenjuje na osnovu toga "sta nosis u gacama".
2. sviranje tambure svodi samo na "momacke" i "sviranje po birtijama" "ispijanje rakije" itd...
3. i nisam znala da postoje cak i ovdje tako nesigurni muskarci :D
Iznenadjena sam, veoma, donekle razocarana.
Mada, razumijem donekle... tu borbu za egzistencijom :D nasmijali ste me bas, samo narpijed, ukunite sve sto je zensko, jednom cete doci i do same tambure! :top:

Zlajo 08-11-2010 15:27

Quote:

Originally Posted by !martina. (Post 90700)
Nisam znala da:
1. se kvalitet sviranja ocjenjuje na osnovu toga "sta nosis u gacama".
2. sviranje tambure svodi samo na "momacke" i "sviranje po birtijama" "ispijanje rakije" itd...
3. i nisam znala da postoje cak i ovdje tako nesigurni muskarci :D
Iznenadjena sam, veoma, donekle razocarana.
Mada, razumijem donekle... tu borbu za egzistencijom :D nasmijali ste me bas, samo narpijed, ukunite sve sto je zensko, jednom cete doci i do same tambure! :top:

Iz priloženog je očito da nemaš prave informacije... Ili imaš krivo postavljenu percepciju, koja je najvjerojatnije uzrokovana utjecajem Tvoje okoline... Iz više tema si mogla već uočiti da tamburaši izuzetno cijene ženski rod...
Muškarci, posebno tamburaši su veoma senzitivna i nježna bića te kao takvi očito potvrđuju nove teorije da su muškarci slabiji spol... A što se pak tiče konzumacije raznih alkoholnih pripravaka, ne radi se o nesigurnosti nego o poticajno-muznom sredstvu sa točno usmjerenom namjenom i ne može se usporediti sa Tvojim objašnjenjem sviranja tambure... Što se pak tiče tzv. "momačkih", mogu Ti reći da su u posljednje vrijeme sve učestalije "djevojačke" na kojima se statistički dešava puno više raskalašenosti... Prema njima su te "strašne" momačke dječji vrtić... NHF

PEJIN 08-11-2010 16:56

Quote:

Originally Posted by !martina. (Post 90700)
Nisam znala da:
1. se kvalitet sviranja ocjenjuje na osnovu toga "sta nosis u gacama".
2. sviranje tambure svodi samo na "momacke" i "sviranje po birtijama" "ispijanje rakije" itd...
3. i nisam znala da postoje cak i ovdje tako nesigurni muskarci :D
Iznenadjena sam, veoma, donekle razocarana.
Mada, razumijem donekle... tu borbu za egzistencijom :D nasmijali ste me bas, samo narpijed, ukunite sve sto je zensko, jednom cete doci i do same tambure! :top:

svaka ti cast koleginice imas jezik za medalju i neka si rekla jos da znas da si me odusevila ovakvim odgovorom :top::top::top:

tamburix 08-11-2010 17:35

Quote:

Originally Posted by PEJIN (Post 90707)
svaka ti cast koleginice imas jezik za medalju i neka si rekla jos da znas da si me odusevila ovakvim odgovorom :top::top::top:

A ja mislim da martina uopće nije skužila poantu, a ni ti Pejine. Uopće nije problem u tome što cure sviraju, nego što djeca sviraju u birtijama. Citiram:
Quote:

Originally Posted by Matea_primašica123 (Post 90618)
...eto, sviramo po zabavama i okolo po birtijama ..., svi smo u razdoblju od 11 do 16 godina..



Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 05:26 sati.

Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.