Forums

Forums (http://forum.tambura.com.hr/index.php)
-   Tambura općenito (http://forum.tambura.com.hr/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Čiju primu kupiti? (http://forum.tambura.com.hr/showthread.php?t=6209)

prim850 12-08-2013 09:56

Čiju primu kupiti?
 
Pozdrav ljudi! Ovako, kupio bih si novu primu, ali neznam čiju. Neku koja daje kvalitetan zvuk, mekanu i glasnu. Čuo sam da su Tatićeve najbolje, ali i da Mato Ličanin pravi kvalitetne. Želim vaš savjet. Što vi predlažete?

Dario Harkanovac 12-08-2013 14:01

Quote:

Originally Posted by prim850 (Post 109332)
Pozdrav ljudi! Ovako, kupio bih si novu primu, ali neznam čiju. Neku koja daje kvalitetan zvuk, mekanu i glasnu. Čuo sam da su Tatićeve najbolje, ali i da Mato Ličanin pravi kvalitetne. Želim vaš savjet. Što vi predlažete?

ako ti treba za fino sviranje (u orkestru) onda definitivno predlazem primu majstora Tatica, iako nisu lose ni za gazu.....mekane su, glasne,lijepo izgledaju i imaju dosta dobar i ujednacen ton...mislim da kod svih majstora vecinom imas vise od jedne prime za probati, tako da ti je najbolje otici i kod Tatica, a i kod Licanina pa vidjeti koje su tebi bolje..... :)

prim850 12-08-2013 20:17

Znaš li možda kolika je cijena Tatićevih primi?

jajan 13-08-2013 12:28

Ja sam čuo da su oko 4 tisuće kuna

Dario Harkanovac 13-08-2013 13:00

najbolje se obratiti majstoru za cijenu, imas "specijal" i "normalne" tako da cijene nisu iste....ako zelis, ja cu ti poslati njegov broj u poruke...

VeljoSB 13-08-2013 13:26

Quote:

Originally Posted by Dario Harkanovac (Post 109349)
imas "specijal" i "normalne" tako da cijene nisu iste....

Uglavnom se ta dva termina i odnose na cijene koje su normalne i specijalne, jer u dosta slučajeva jeftinije "normalne" tambure zvukom su nadmašile skuplje "specijal", ne samo kod spomenutog majstora.

Klavirske daske, ebanovina, mašinice i sedefasta dugmad ne opravdavaju cijenu uvećanu za 2000+ kn. :)

Dario Harkanovac 13-08-2013 13:49

nebi u to htio ulazit...na majstoru je koliko ce svoj proizvod cijeniti.... cinjenica je da za "specijal" tambure ide i skuplji materijal..... :)

Sanjari 14-08-2013 02:56

Ako gledas za novu, majstor Rajkovic

UrsaMajor 14-08-2013 08:57

edit

pinjo svijana 16-08-2013 08:01

nedavno sam bio kod majstora Tatića, cijene su ti ovako normal (tamna glasnjača bez cifrastog obruba) 3.500 kn
varijanta specijal (bijeli korpus, tamna "ruža", cifrasti obrub korpusa) 4.500 kn,

citiram majstora: materijali su identični (ptičji javor...) razlika je samo u načinu lakiranja i obrubu korupusa.
dakle samo vizualno (meni se osobno i više sviđa tamna varijanta) zvukovno-tonski se ne može napraviti razlika između specijal varijante i normalne

(naravno da sitnije razlike postoje u tonu između različitih tambura ali zato odeš kod majstora i isprobaš koja ti najbolje leži.)

to sam čuo i od još drugih majstora - neki majstori su mi znali reći da je potencijalno lakše prodati specijal varijantu jer je ljepša, ali ja nisam kupovao prim da bi ga prodavao kroz kraće vrijeme dako da...

mislim da dodatnih 1.000 kn ne opravdava omjer uloženo/dobiveno

inače Tatićevi primovi su ujednačeni tonski, dovoljno glasni, tankog vrata, lagani, mekani za sviranje uglavnom po mom skromnom mišljenju dobar omjer cijene i kvalitete za novu tamburu... A sam majstor je susretljiv i rado će odgovoriti na sva pitanja i popričati o povijesti tambure.

VeljoSB 16-08-2013 13:27

Za te pare imaš izvrsne nove primove majstora Duška Rajkovića iz Sremske Mitrovice, koji su ako ćemo vizualno ocjenjivati, daleko ispred većine primova koji se mogu kupiti unutar granica RH.

UrsaMajor 16-08-2013 15:05

edit

Štuka 18-08-2013 15:06

Mislim da je sve rečeno..

Ako imaš i vremena i volje, poslušat ćeš UrsaMajora i napraviti po njegovoj preporuci.

Ako nemaš baš živaca za tako nešto, otiđi kod bilo kojeg od spomenutih majstora (npr. Tatića) i isprobaj primove. Ako ti se neki svidi, ako ti sjedne; kupi ga. Jednostavnije ne može.

zana kontra 30-08-2013 11:18

Mato Ličanin
 
mnogi su zadovoljni sa njegovim primom, mekani su, a ujedino i jako glasni najbolje je kad ti radi po narudžbi, moj frend ima njegova dva prima jedan je kupio tamo odmah gotov nije da prim ne valja, valja on aj je tih i jako mekan, dok ovaj sto je trazio da mu radi po narudžbi jako jako dobar mekan a glasan...sve u svemu odličan majstor ! koliko sam čuo i slavonskim lolama on radi primove. :ples: :top:

eXeR 08-09-2013 17:27

Quote:

Originally Posted by VeljoSB (Post 109381)
Za te pare imaš izvrsne nove primove majstora Duška Rajkovića iz Sremske Mitrovice, koji su ako ćemo vizualno ocjenjivati, daleko ispred većine primova koji se mogu kupiti unutar granica RH.

true dat


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 06:16 sati.

Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.