View Single Post
  #65  
Staro 19-01-2007, 11:25
Hrvoje's Avatar
Hrvoje Hrvoje je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Dec 2005
Postovi: 5,527
Hrvoje će postati slavan vrlo brzoHrvoje će postati slavan vrlo brzo 116
Uobičajeno Odgovor maestru (pokušaj)

Kao prvo, iskreno mi je žao što me doživljavaš kao nekog nezrelog, neozbiljnog, lijenog i površnog tamburaša (čovjeka?)... To je naravno razumljivo s obzirom na velik broj mojih komentara na ovom forumu koji su često označeni ovim -> ili ovim -> "smješkom" i označavaju da su napisani u šaljivom, neozbiljnom tonu. A ne poznaješ me u stvarnom životu.

Također očito ne razumiješ ni moje ponekad suptilne provokacije koje se daju iščitati iz mojih postova kojima je upravo cilj da isprovociraju reakciju, ali ne tvoju, nego drugih ljudi koji bi možda isprovocirani mojim pisanjem mogli pružiti odgovor na pitanje koje postavljam. Recimo jedna takva moja "provokacija" je bila ova tvrdnja za koju kažeš da ne stoji, a vezana je za "Šokadiju" i mogu li na "Šokačkoj rapsodiji" svirati samo "šokački tamburaši".

Nikada nisam niti ne namjeravam omalovažiti bilo kojeg tamburaša ni čovjeka (ukoliko to ne zaslužuje svojim ponašanjem ) pa tako naravno nisam to pokušao ni sa sviračima koji sudjeluju u ovom projektu / orkestru. Svakom od njih kapa dole.

Kao i toliko puta u pustoj želji da napišem ozbiljan, argumentiran i prije svega gramatički i pravopisno suvisao tekst izgubio sam se u svojim mislima i više nema one niti vodilje koja me je vodila te nagnala da napišem ovaj post.

Evo na kraju se ispričavam se na još jednom svojem bezrazložnom postu u kojem sam u puno riječi malo toga izrekao. Da probam samo ukratko sumirati...

Sorry, ako misliš da sam otpilio tvoj prijedlog (vezano za "Gaj"); iskreno da ti velim shvatio sam ga kao provokaciju tipa "da tvoj orkestar nešto vrijedi, pitao bi vas Leopold sam (ili netko drugi) želite li sudjelovati" pa sam ga zato "otpilio"... Ako to nisi tako mislio, sorry - pušem i na hladno, hehe...

Kada bih znao da ću nastupati u tom orkestru, vjeruj mi da bih ozbiljno pristupio tome, vježbao doma, naravno išao na probe i ostalo. Znam da se ništa ne može isforsirati i bilo bi mi neopisivo glupo sad se "uvaljivati" u neki orkestar u kojem inače ne sviram zato da sviram na "Šokačkoj rapsodiji"... Uvijek sam mrzio i mrzit ću oportuniste i karijeriste koji "gaze preko leševa" da postignu neki svoj cilj. Nisam takav tip. U svojem orkestru sviram otkad sam primio tamburu u ruke i ne namjeravam ga mijenjati samo tako olako.

Ova tema je otišla malo u krivom smjeru...

EDIT: Idem se radije primit konstruktivnijeg tipkanja i prevest stranicu na engleski do kraja... Btw, maestro, jel' imam tvoje dopuštenje da prevedem tvoj tekst o Vici Vukovu? Trudit ću se zadržati tvoj stil i duh teksta...
__________________
“Uz pjesmu mi se, evo, rodimo, uz pjesmu umiremo...”

Last edited by Hrvoje; 19-01-2007 at 11:27.
Reply With Quote