View Single Post
  #20  
Staro 04-06-2007, 17:20
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

sve od negdje mora početi...
nedavno sam gledao na tv-u emisiju o čovjeku koji je prvi vozio auto u hrvatskoj. vozio je bez vozačke dozvole, jer tada zakon o prometu nije niti postojao. kad su uveli pravilo da svatko tko vozi auto mora imati dozvolu, taj prvi vozač je obučio komisiju pred kojom je kasnije polagao vozački ispit i dobio papire koje birokracija traži...
analogija s predavačima tambure postoji, samo netko treba ovlastiti nekoga da se počne time baviti. sposobnih ljudi falabogu ima, bit će ih još i više.
samo ne znam tko i kako treba dati inicijativu da se cijeli taj mehanizam pokrene organizirano. ali valjda ima ljudi koji to znaju.

za početak bi možda bilo dovoljno da netko čisto formalno imenuje neke ljude koji se već bave tim poslom ionako, bez obzira na propise, kompetentnim i kvalificiranim za to i time mu daju formalno pravo da postane predavač.
zašto božo potočnik, mihael ferić, batorek, topić nebi bili kompetentni i ovlašteni, bar za prvu ruku. ako nikako drugačije, ovi ljudi bi trebali dobiti počasnu titulu vodećih ljudi u tamburaškoj glazbi, jer su tokom svog života osposobili stotine i tisuće svirača.
u drugom krugu bi mogli krenuti s ljudima koji sviraju tamburu i imaju glazbenu akademiju, bez obzira na smjer. pere ištvančić, gazy, zonzi, fortuna, patos, rodjo....
samo na forumu ih ima već više nego.
__________________
U meni trepti panonska duša i volim svojih didova svit

Last edited by _maestro_; 04-06-2007 at 17:29.
Reply With Quote