View Single Post
  #1  
Staro 22-10-2006, 17:21
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno O Kocki (Gojmerac Zoran - Zagreb)

Ponukan privatnom porukom jednog od forumaša u kojoj me pita za moje mišljenje o majstoru Kocki (Zoranu Gojmercu iz Zagreba) i iznosi sumnju da nije uopće majstor nego švercer i diler tambura, odlučio sam na ovaj način odgovoriti, pa nek svi vide.
I neka napišu svoje mišljenje i iskustva s ljudima koji nam izrađuju i popravljaju instrumente.

Tim više, jer ovo nije jedini slučaj da čujem slične tvrdnje o Kocki, a i ostalim majstorima.

Quote:
znam o kocki neke stvari, jer sam ja bio voditelj orkestra u koji je mladi zoran gojmerac, poznatiji kao kocka došao svirati nakon što je završio glazbenu školu za gitaru. ja sam mu pomogao oko prelaska na tambure.

ljudi puno vole pričati, a malo znaju. (sebe ne isključujem)

osobno sam odlazio s kockom kad se učio svom zanatu kod jednog starog majstora (sada pokojnog) u zagrebu. od njega je i otkupio alate i opremu za svoj posao.
u tom istom orkestru kojeg sam vodio, s kockom je svirao i mladen jurković, kontraš berde benda i glazbalar iz slavonskog broda. on je išao u školu baš za graditelja instrumenata pa je kocka i s njim nekako povezan.
čak mislim da su prve korake u gradnji instrumenata napravili zajedno. nisam 100% siguran, ali mi se čini logičnim.

nije kocka nikakav švercer. osim što izrađuje instrumente, ima i neke ljude koji mu odrađuju neke stolarske faze u procesu gradnje, grubu pripremu s njegovim materijalom, što je sasvim legitimno. isto kao kad ledo nabavlja omotnice i štapiće za sladoled od drugih proizvođača. sladoled je svejedno ledov.
ako kocka usput i otkupljuje, prepravlja i ponovno prodaje instrumente drugih majstora, to isto smatram legitimnom i korektnom trgovinom.

osobno, imam njegov basprim s kojim sam zadovoljan i baš on najčešće popravlja i održava instrumente ansambala u kojima radim.
__________________
U meni trepti panonska duša i volim svojih didova svit

Last edited by _maestro_; 22-10-2006 at 17:25.
Reply With Quote