View Single Post
  #10  
Staro 27-08-2008, 12:41
Hrvoje's Avatar
Hrvoje Hrvoje je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Dec 2005
Postovi: 5,527
Hrvoje će postati slavan vrlo brzoHrvoje će postati slavan vrlo brzo 116
Uobičajeno Alkohol i tamburaši

Evo jedne potencijalno zanimljive teme (ovisno koliko su kolege i kolegice spremni "otvoriti karte" i iskreno i razumno diskutirati). Imali smo temu o pušenju pa bi bilo zgodno prodiskutirati i o trećem dijelu "svetog trojstva" koje se, čini mi se, veže uz tamburaše - tambura, cigareta, alkohol...

Ja sam eto, silom (ne)prilika prestao piti alkohol zbog zdravstvenih problema, pa sam opet krenuo onom "ja polako pijem, pio sam i pit ću", al' nekako mi je to postalo bezveze pa opet apstiniram (ali nikako ne tvrdim da do kraja života neću okusiti alkohol, ali trenutno sam u fazi da me ne privlači taj umjetni privremeni bijeg od stvarnosti, podizanje raspoloženja, a s druge strane rušenje inhibicija, ali i rušenje IQ-a ).

Nikad nisam bio neki "cuger", ali volio sam popit par pivi s društvom ili na gaži gemište, amaro, jäger ili tako nešto.

Zanimljivo da sam se prvi put ozbiljno napio (a i jedini put da sam rigao od alkohola ) u osnovnoj školi (nisam ziher koji razred, 6. ili 7.? ) i to nakon nastupa s tamburaškim orkestrom. Bila je neka fešta, mi tamburaši i zboraši u jednom zaprešićkom restoranu, ja i frend smo derali po gemištima, a kasnije doma sam podlegao "neprijatelju" i tražio od mame lavor jer su "zidovi išli prema meni". Eto, tambura je "kriva" za moje prvo pijanstvo...

I tako dalje, neću sad prepričavati svoja pijanstva (iako, nije ih bilo tako puno), ali poruka mladima - alkohol je zlo.

A što se diskusije tiče, siguran sam da se nitko neće deklarirati kao alkoholičar (em zbog toga što i oni koji JESU to ne žele priznati, a vjerujem da ako ljudi s foruma i piju da su to "casual/social drinkers"), ali bilo bi zanimljivo čuti one koji su apstinenti, zašto ne piju... Mislim da su već neki spominjali reakcije okoline koja se čudom čudi kako to da "tamburaš... a ne pije?!" I tako to...

Nikako nemojte misliti ili me napadati da opet moraliziram ili osuđujem ljude koji piju alkohol jer to ne činim (i sam znam draži alkohola ), nego da pokušate trijezno napisati koju na ovu temu.

Hvala na pažnji i možebitnom sudjelovanju u diskusiji.

P.S. Bez alkohola bi i naša tema "smiješna strana svirke" bila dosta siromašnija, a i život općenito...
__________________
“Uz pjesmu mi se, evo, rodimo, uz pjesmu umiremo...”
Reply With Quote