View Single Post
  #47  
Staro 08-12-2006, 00:42
Hrvoje's Avatar
Hrvoje Hrvoje je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Dec 2005
Postovi: 5,527
Hrvoje će postati slavan vrlo brzoHrvoje će postati slavan vrlo brzo 116
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by profesor
Navodno mješanje materijala na kobilici nije najbolje, je tebi sad vibracije prave: čelik (žica), mesing, ebanovina (kobilica) i smreka (daska) različita frekvencije matrijala i to nije dobro.
Quote:
Originally Posted by _maestro_
i meni je čudna ta kombinacija različitih materijala.
preko konjića se vibracija sa žice prenosi na glasnjaču i konjić tu ima važnu ulogu. logično je da homogeni materijal bolje odgovara toj ulozi.
Ok, ok... Kad ti u kratkom vremenskom intervalu jedan profesor i jedan maestro kažu da nešto ne valja, onda valjda stvarno ne valja... Sutra ujutro ide mesing dole, a eban (ako ga nisam izgubio) gore pa da vidimo/čujemo. A kad ću imati više vremena snimit ću uzorak s mesingom i uzorak s ebanom i poslati adminu na spektralnu analizu pa da mi on kaže što i kako zvuči jedna i druga varijanta.

E da, i ja bih htio odgovor na pitanje kakav je utjecaj veličine konjića, hoće mi bit kontra glasnija ako je konjić veći, širi... Ako da - hoću konjinu ogromnu da mogu nadglasati punu birtiju pijanaca koji pjevaju "Sve je ona meni"!

Evo jedna nasumce odabrane manouche gitare koje su navodno jako tvrde i jako glasne (nisam imao prilike uživo ni čut ni svirat koju pa ako netko zna iz prve ruke neka kaže) koje imaju jako široke konjiće...

__________________
“Uz pjesmu mi se, evo, rodimo, uz pjesmu umiremo...”
Reply With Quote