View Single Post
  #52  
Staro 08-12-2006, 13:24
Hrvoje's Avatar
Hrvoje Hrvoje je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Dec 2005
Postovi: 5,527
Hrvoje će postati slavan vrlo brzoHrvoje će postati slavan vrlo brzo 116
Uobičajeno

@_maestro_ & dkranjce & profesor - Slažem se da je u glazbi najbitniji sluh i uho (sad mi jedna glupost pala na pamet, tj. pitanje - "jel kad nam "zvoni" u uhu, svima zvoni isti ton ili svakom drugi?") i da je važniji od bilo kojeg softwarea, hardwarea i analiza. Muzika je stvar emocija i jako subjektivna stvar, valjda zato i postoji toliko raznih instrumenata i raznih načina kako se sviraju i to je bogatstvo. Nekad me to izluđuje jer ima tako puno instrumenata i puno žanrova koje bih htio savladati, a tako malo vremena. Dovoljno da se čovjek zabavlja i uživa cijeli život.

A za ovu analizu, htio bih čisto zbog sebe vidjeti jel stvarno postoji razlika (i kakva je) ili je ona samo u mojoj glavi, uhu...

Btw, stavio sam danas ujutro konjić od (j)ebanovine i čini mi se da je bolje... Eto opet subjektivni dojam. Glavno da je nešto drukčije, promjena, moving, hehe...

@georges - kao prvo, jel misliš na ovaj Hot Club ZG - http://www.huoku.hr/htm/hotclubzagreb.htm Burazov frend ide na privatne sate manouche gitare kod jednog lika iz HCZG, nisam ziher kod kojeg. Zanima me kako bi išlo prilagoditi neke manouche standarde za tambure, ti si nešto pričao o nekim bendovima (bendu?) koji na tamburama sviraju taj stil. To bi bila zanimljiva promjena i osvježenje u repertoaru.

A što se tiče kontri i gitara, to mi je uvijek gušt kad "pojedem" kontrom bilo koju gitaru na suho... Na tulumarke u srednjoj sam često furao kontru jer je glasnija od gitare pa sam nabijao po njoj po raznim zagrebačkim stanovima dok susjedi nisu zvali muriju. PITANJE - jesu li tambure najglasniji akustični, žičani trzalački instrumenti na svijetu? Meni se nekak čini da jesu... Razočaralo me kad sam svirao neku mandolinu koliko je taj instrument tih... Ne znam za balalajke, domre, buzukije, šargije i ostala čudesa koja nisam imao prilike svirati ili čuti uživo. Što vi mislite?

E da, i čuo sam da su te kvalitetne selmerice skupe k'o suho zlato... Jel' to istina? I super ti je priča o Djangu i Oscaru Alemanu.
__________________
“Uz pjesmu mi se, evo, rodimo, uz pjesmu umiremo...”
Reply With Quote