View Single Post
  #2  
Staro 08-10-2010, 17:25
Majstor Tolj Majstor Tolj je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 274
Majstor Tolj će postati slavan vrlo brzo 53
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by berdas007 Vidi Post
Dakle bio na reparaturi, pukao na par strana i tako, promjenjen je konjić, pragovi, žice. Bas je 3/4. E sad primjećujem kad sviram recimo ton G na drugoj žici da kad malo jače lupim dobivam plehasti ton jer vidim da je žica preblizu sljedećeg praga. Uglavnom isto se događa i na drugim žicama od polovice vrata prema dolje. Dali trebam sačekati malo i svirati par svirki zbog novih pragova i žica ili što? Vidim da mi kobilica nije promjenjena a menzura stoji kako ju je majstor naštimao...thnx.
ne, to nije problem sa novim pragovima i žicama nego sigurno i dalje nešto ne štima jer da je to onda bi se to javljalo već kod prvog praga pa nadalje...pretpostavljam da ti dotični "majstor" nije dobro poravnao griff i imaš udubinu(ili je sfrkana već od odrađenog vrata ako ju pri kotiranju uopće nije ravnao-čest slučaj kod baseva) u srednjem položaju griff-platte pa kad stisneš kako se ona prema donjem dijelu ponovno uzdiže kada trzaš tada žica u svojoj amplitudi pomalo licka po pragovima i zato imaš taj metalni prizvuk...ali...trebalo bi se vidjeti iz bliza da bi ti bilo tko ovdje dao točnu dijagnozu problema jer ovako napamet teško je ipak reći precizno...
__________________
gdje god dodjem trijezan...uvjek odem pijan

a gdje god dodjem pijan...vracam se jos pijaniji



pitase me jednom dok sam odlazio iz birtije i pospremo prazne flase pive u djepove kaputa pa krenuo kuci

ej ti, kuces s tim praznim flasama?!

a ja cu ti na to......hick, ma pusti me, nosim mami kuci za paradajiz

Reply With Quote