View Single Post
  #3  
Staro 17-10-2007, 22:09
ocvirek ocvirek je odsutan trenutno
Banned
 
Registriran: Feb 2007
Postovi: 338
ocvirek je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Glazba su odnosi među tonovima (rjeđe zvukovima i šumovima) organizirani prema zamisli skladatelja. Glazba je veliki dio umjetnosti zasnovana na organizaciji zvukova u vremenu. Glazba prenosi osjećaje, etičke i moralne poruke, stavove umjetnika koji ju je «proizveo».
Glazba ima veliku estetsku ulogu u čovjekovu životu, a isto tako je i snažno moralno sredstvo djelovanja društva na pojedinca. Glazba ima golemu ekonomsku moć; treći je po redu bussines na svijet. Pomoću glazbe ljudi se opuštaju i zaboravljaju svakodnevne pritiske i probleme. Isto tako glazba ima veliku ulogu u religioznim i svjetovnim obredima
Glazba ima veliku ulogu i pri liječenju – muziko-terapiji jer glazbom se lako dolazi do emocionalnosti i opuštenosti.


Dakle, glazba je naša prošlost, naša sadašnjost i naša budućnost. Nekome ona znači više nekome manje, ali uglavnom čovjek ne može bez glazbe.

Moj se život, iskreno rečeno, jako promjenio otkad sam se počeo baviti glazbom:

-nemam više vremena za nogomet
-ne izlazim često pošto sviram ili imam probu navečer, što znači da se više i ne družim sa nekim starim prijateljima
- neki me u društvu smatraju idiotom jer stalno pričam o glazbi, imam neke lude ideje..
-pošto sam mlad, a jako puno ulažem u glazbu, svoj glazbeni napredak, malo nalazim vremena za školu pa bude i loših ocjena što dovodi do komflikta sa roditeljima.........i još puno toga.

ali unatoč tome, ja bez glazbe ne mogu. noću sanjam melodije, note, aranžmane, gaže, danju stalno pjevušim neke melodije i smišljam nove tekstove i glazbu za njih.
sa svojom primom zadovoljavam dušu kada sviram lagane pjesme, a opet i istjerujem višak energije i ljutnju na brzim i divljim pjesmama.
pošto sam onaj "mučenik" koji sve radi u bandu , stalno organiziram probe, sastanke, mislim na pjesme za probe, skidam (za one koji tone mogu sami).........tako sam o-24 zaokupljen glazbom. jednostavno rečeno: "GLAZBA JE MOJ ŽIVOT"
iako još nisam došao do te faze da ja živim financijski od glazbe, živim
duhovno jer me ona ispunjava i čini zadovoljnim. da ne sviram jednostavno ne bih znao čime da se bavim u životu!

toliko za sad, nadam se da me razumijete i da nisam pre filozofirao i komplicirao!
Reply With Quote