View Single Post
  #57  
Staro 13-05-2010, 07:30
dROGAR's Avatar
dROGAR dROGAR je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Sep 2007
Postovi: 234
dROGAR je na dobrom putu 10
Uobičajeno meni fali abnormalno

ajd da i ja kazem nesto.

relativno kasno sam poceo svrat, tek na faksu, ali to me obuzelo kao nista do sada i neusporedivno je s nicime. kontra (sviranje, tambure, pjevanje, folklor) je postalo dio mene i ne znam kako bih bez toga.
ali nazalost nisam nikad mogao, zapravo imao prilike malo zaplivati u poluprof. vode u smislu nekog ozbiljnijijeg benda. zivot i posao me odveo odvukao od toga, ali ne dam se i borim se.
tako da kontra ide samnom na svaku baustelu i svako dulje putovanje.
jos uvijek aktivno odradujem nastupe za svoj kud u kutini, kad god mogu i nije mi problem doci iz zgb-a, rijeke ili gdje god vec jesam na poslu zbog 10 min svirke za nastup klinaca (tipa tri dura, dve kitice), jer taj osjecaj kad uzmem kontru u ruke i sa ostalim tamburasima zasviram je NEPROCJENJIV.
tu i tamo mi uleti neka zamjena, pratnja ili neka festica i novce koje zaradim uvijek potrosim za cugu poslije svirke, jer sviram za gust.

spominjali ste svirke na kojima ste kao gosti, odnosno ne svirate. x puta sam se nasao kako gledam i slusam kontrasa, sta je odsvirao, koji ritam je ubacio, kakva mu je tambura, itd...amaterska deformacija (daleko sam od profesionalca ), ali uzivam i na taj nacin u svirci.

vi koji godina svirate naravno da vam je pun kufer svega, ali eto meni to sve fali.

da mi sada netko ponudi da idem svirat za novce s kojima bi mogao normalno zivjeti, ja bi istog trena dao otkaz u firmi i pristao (nemojte sad rec e sad si rekao da sviras za gust, a sad bi za novce, sviram za gust, naravno, ali gust ne otplacuje kredit, a bas da zenu i djecu vodim na svaku svirku da jedu nije bas primjereno)
__________________
kECELJICA dO cICA
cURU vATA gROZNICA

vATAT ćE jE i kOLERA jER nEMA šVALERA
vATA ćE jE bOLEST jACA jER nEMA sVIRAČA

eJ sVAKA cURA vOLI tAMBURAŠA
a kONTRAŠA i cURA i sNAŠA
Reply With Quote