Tema: Samica
View Single Post
  #76  
Staro 19-01-2013, 15:32
Djuka's Avatar
Djuka Djuka je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: May 2007
Postovi: 233
Djuka je na dobrom putu 15
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by VeljoSB Vidi Post
Dakle, ne radi se o omalovažavanju tog instrumenta, ali budimo realni pa priznajmo si da samica ima itekako ograničene mogućnosti i to je kraj priče.
to je samo stvar iz koje perspektive gledas .nije ona ništa ogranicena ili jednostavna .ona moze izrazit baš ono za što je bila predviđena i rijetko ce to bilo koji dr. inst. bolje odrraditi od nje .
A to sta ti mislis da je ogranicenma je je jer gledas iz stava tambure . Ajde se stavi u stav klavira i pogledaj tamburu i ja mogu isot rec za tamburu .

dalje na jednoj tamburi nikad neces moc svirat ili odsvirat sta mozes na samici ,(a i obratno ) da to zvuci kao bi se sviralo na samici . Samica kako valjda i sam znas nije smo lupanje gore dole po zicama nego ima tu posla ...
samo primjer iz dr branše struke . postoje barokni orkesti koji koriste drvene srednjovjekovne verzije instrumenata poput čembala lutnji flauti ... samo zato da postignu tu boju i atmosferu te glazbe . Mislim da to identično vrijedi i za samicu .


----

nema ništa protiv gažiranja i sam to znam prakticirat , ali u slucaju raspave muziciranja ovog tipa gore navedenog, gažiranje nije sviranje nego čista "zarada" (nebi upotrebio neku tezu rijec jer bi to potaklo daljnje nepotrebno udaljavanje od teme) i onda kad mi pocnes usporedivati to gažiranj i sviranje glazbe na samici odnosno kad mi pocnes usporedivat tezinu(ne govorim o tehnici) i vrijednost materjala koji se svira na gaži i samice i njene kulturne baštine i materjala e to mi ne štima.

Last edited by Djuka; 19-01-2013 at 15:44.
Reply With Quote