Forums  

Go Back   Forums > Tambura općenito > Ostalo

Reply
 
Opcije Teme Način Prikaza
  #1  
Staro 13-03-2007, 13:17
Pis's Avatar
Pis Pis je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Nov 2006
Postovi: 207
Pis je na dobrom putu 10
Wink Probe

Zanima me koliko vam otprilike traju probe s bendom, ali i koliko sami vježbate.
Pa recimo nek mjera bude tjedan pošto vjerojatno nemate probe svaki dan.

Ili možda ne održavate redovne probe (ko neki koje znam)?

Isto tako koliko je optimalno po vašem mišljenju.

Pošto se dosad nije pisalo o ovoj temi zamolio bih vas da se uključite u nju.
Reply With Quote
  #2  
Staro 13-03-2007, 13:39
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

evo, prvi se javljam, iako više ne sviram s bendom.
probe mojih bivših bendova, bez obzira na učestalost su trajale dosta dugo. po 4-6 sati. i radilo se. pogotovo u onoj najranijoj fazi dukata.
s njma sam probe imao svakodnevno, od 17 sati, pa do najmanje 22 sata, praktički svaki dan, osim nedjelja i to je trajalo oko godinu i pol.
šljivac je vodio probe.
s ex panonijom probe su bile više kampanjski organizirane, zbog snimanja albuma, pripreme nastupa, turneje.... ali toga je bilo dosta, tako da je i to bilo praktički stalno. recimo svirali smo dvomjesečnu gažu u rovinju, svaki dan od 21-03, a probe smo imali isto svaki dan od 10 do ručka...

s ostalim bendovima probe su bile rjeđe, recimo jednom tjedno. ili češće ako je bilo potrebe. bilo je i bendova s kojima nisam imao ni jednu probu.

od sitnih sati sam odustao i kad sam shvatio da tokom 2-3 tjedna sviranja u tučepima sam ih morao moliti, tjerati da napravimo koju probu u doba dana koje oni sami odaberu, jer su tad bili u nekoj fazi velikih planova i pripreme materijala za snimanje. nije im se dalo, uvijek je bilo prerano ili prekasno.
međutim, unatoč činjenici da smo svirali do 2 sata ujutro svaki dan, nije im bilo teško ustajati u 6 sati, da igraju košarku dok još sunce nije pripeklo.
da sam im predložio probu u 6 ujutro, smijali bi mi se.
to su tipični tamburaši gažeri, imali su velike ambicije, htjeli pobjeđivati na festivalima, biti svaki dan na tv-u, raditi koncerte i turneje, ali... fali.
__________________
U meni trepti panonska duša i volim svojih didova svit
Reply With Quote
  #3  
Staro 13-03-2007, 13:51
longee's Avatar
longee longee je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Dec 2006
Postovi: 1,525
longee je na dobrom putu 28
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Pis Vidi Post
Zanima me koliko vam otprilike traju probe s bendom, ali i koliko sami vježbate.
Pa recimo nek mjera bude tjedan pošto vjerojatno nemate probe svaki dan.

Ili možda ne održavate redovne probe (ko neki koje znam)?

Isto tako koliko je optimalno po vašem mišljenju.

Pošto se dosad nije pisalo o ovoj temi zamolio bih vas da se uključite u nju.
Nažalost, teško natjeram svirače na probe, svi imaju gotovo uvijek nešto preče (djecu, žene, teretanu ili neku još veću nebulozu; time ne želim reći da su djeca nebuloza, nikako, jer sam UVJEREN kako se i uz obitelj može odvojiti vrijeme za probu najmanje dva puta tjedno). Uglavnom, kako kaže _maestro_, kampanjski.

Osobno sviram svaki dan najmanje dva sata, a trenutno sam, evo, na bolovanju, pa sviram u prosjeku 7 sati dnevno. Obožavam svirati
No, opet, to sam ja, i nikako sebe ne uzimam kao univerzalno mjerilo kako bih tvrdio da je moj način jedini ispravan. Ali zna se tko najbolje barata instrumentima u bandu, barem mojem. Hvalite me usta moja
__________________
Last edited by longee: Danas at 13:37

Tko je lud, ne budi mu zbunjen




Neki znaju što rade, a neki rade što znaju



Quote:
Originally Posted by grm Vidi Post
naravno da necu, ako se ti neces ljutit ako ti malo stavim motornu pilu u anus...

all rights reserved
Reply With Quote
  #4  
Staro 13-03-2007, 13:52
Trisha's Avatar
Trisha Trisha je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Dec 2006
Postovi: 1,016
Trisha je na dobrom putu 12
Uobičajeno

Eto, mi smo još početnice, unatoč godini dana postojanja ...ali, mi probe imamo nekad 4 puta tjedno, nekad 3, nekad 2 puta, nekad prođe i po par tjedana da nemamo probu, a razlog su obaveze druge.Trudimo se naravno, što češće imati probe. Ali kad imamo probe onda obično traju do 2 sata, i to ovisi dal imamo poslije kakvih obaveza. Vjerojatno bi trebale trajat bar 2,5-3 sata, ali ... dosta nam je za sad i ovo ... ja osobno vrlo malo, gotovo uopće ne vježbam, znam, niej za hvalit se .. ali eto, lijena sam. Vježbam samo ako skidamo novu stvar, i to tek tolko da ne dođem nespremna na probu, i vježbam kad nam slijedi neka svirka, pa ko fol prođem malo repertoar ... eh, trebala bi puno još vježbat, nadam se i da hoću! trebala bi i za orkestar vježbat, ali ni to ne radim ... a ako u Osijeku zeznem, bit će gadno onda
__________________
...kad kraj mene nisi ti, kad me plaše vjetrovi, ja bi htio da si tu, na mom toplom ramenu, da mi kažeš čuvam te, kad si sa mnom, ne boj se ....
Reply With Quote
  #5  
Staro 13-03-2007, 14:27
Hrvoje's Avatar
Hrvoje Hrvoje je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Dec 2005
Postovi: 5,527
Hrvoje će postati slavan vrlo brzoHrvoje će postati slavan vrlo brzo 116
Uobičajeno

Ah... Probe... To su bili dani... Često su nas probe znale umjesto na "širenje repertoare" znale odvući na uživanje u sviranju raznoraznih instrumentala i to su stvarno neke od lijepih uspomena. Više imam lijepih uspomena na sviranje na probi nego na gaže... Vjerojatno zato što smo na probi svirali ono što volimo i u čemu uživamo dok na gaži to nažalost često nije slučaj...

Mi smo u početku imali probe 2-3 puta tjedno... Mislim da su trajale oko 3 sata. Poslije je to postalo sve rjeđe i rjeđe ("i slike su bleđe i bleđe, a lepe potiskuju ružne...") pa su jedno vrijeme probe postale "prošlo svršeno vrijeme", a sada evo opet pokušavamo uspostaviti ritam proba 1x tjedno...
__________________
“Uz pjesmu mi se, evo, rodimo, uz pjesmu umiremo...”
Reply With Quote
  #6  
Staro 13-03-2007, 18:31
smele's Avatar
smele smele je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Dec 2006
Postovi: 343
smele je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Hrvoje Vidi Post
Ah... Probe... To su bili dani... Često su nas probe znale umjesto na "širenje repertoare" znale odvući na uživanje u sviranju raznoraznih instrumentala i to su stvarno neke od lijepih uspomena. Više imam lijepih uspomena na sviranje na probi nego na gaže... Vjerojatno zato što smo na probi svirali ono što volimo i u čemu uživamo dok na gaži to nažalost često nije slučaj...

Mi smo u početku imali probe 2-3 puta tjedno... Mislim da su trajale oko 3 sata. Poslije je to postalo sve rjeđe i rjeđe ("i slike su bleđe i bleđe, a lepe potiskuju ružne...") pa su jedno vrijeme probe postale "prošlo svršeno vrijeme", a sada evo opet pokušavamo uspostaviti ritam proba 1x tjedno...
sorry, a kak mislite uvjezbat nove stvari? moraju bit probe ako zelis da band ide naprijed... osim ako ne zelite stagnirat...
a svirke nisu mjesta za uvjezbavanje... (iako, i sam tvrdim da je svirka najbolja proba... ali ipak, nije mjesto za uvjezbavanje, vec samo za usavrsavanje...)
__________________
www.studiovirtual.tk
Reply With Quote
  #7  
Staro 13-03-2007, 18:37
Hrvoje's Avatar
Hrvoje Hrvoje je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Dec 2005
Postovi: 5,527
Hrvoje će postati slavan vrlo brzoHrvoje će postati slavan vrlo brzo 116
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by smele Vidi Post
sorry, a kak mislite uvjezbat nove stvari? moraju bit probe ako zelis da band ide naprijed... osim ako ne zelite stagnirat...
a svirke nisu mjesta za uvjezbavanje... (iako, i sam tvrdim da je svirka najbolja proba... ali ipak, nije mjesto za uvjezbavanje, vec samo za usavrsavanje...)
Pa rek'o sam da je napredak prisutan od 0 proba tjedno na 1 probu tjedno... Slažem se u potpunosti s tobom i nemam onaj stav "nama proba ne treba " i svjestan sam njihove potrebe i neupitne koristi koju one čine, ali eto, najviše zbog prirode mog posla (i radnog vremena), a i fizičke udaljenosti članova nekako nam je bilo teško uskladiti termin...

Znači poruka mladima (i starima) - probe, probe i samo probe!

EDIT: I pitanje za bandove, jel' imate pjevačke probe? Znači gdje se proba fokusira na pjevanje i vokalnu usklađenost pjevačkih dionica i dogovor za aranžman (npr. gdje pjeva samo glavni vokal, pa se uključuje još samo jedan koji pjeva tercu, pa di se ide "uuuuu", "aaaaa" i slično - često u aranžmanima Dukata)?

EDIT2: Kad smo već kod probi, odoh ja na probu orkestra... Bok!
__________________
“Uz pjesmu mi se, evo, rodimo, uz pjesmu umiremo...”

Last edited by Hrvoje; 13-03-2007 at 18:58.
Reply With Quote
  #8  
Staro 13-03-2007, 19:05
nmajzec's Avatar
nmajzec nmajzec je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Feb 2007
Postovi: 87
nmajzec je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Dali se i vama dešava da nakon nekoliko probi, jasno ako su česte i ako na svakoj probi "skinete" nekoliko pjesama, zaboravite kak koja pjesma počinje, ili se pak uopće nemožete sjetiti melodije pjesme kad je treba svirati jer vam još nije "sjela"?
__________________
Stari ljudi su dobro govorili da
niti jedna bolest nije zdrava!!!
Reply With Quote
  #9  
Staro 13-03-2007, 23:02
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by nmajzec Vidi Post
Dali se i vama dešava da nakon nekoliko probi, jasno ako su česte i ako na svakoj probi "skinete" nekoliko pjesama, zaboravite kak koja pjesma počinje, ili se pak uopće nemožete sjetiti melodije pjesme kad je treba svirati jer vam još nije "sjela"?
svašta se događa u ljudskom mozgu. iako je OT, meni se znalo događati na svirki da počnemo neku stvar koju smo svirali već 100 puta, i tokom instrumentalnog uvoda se ne mogu sjetiti koja je to stvar, samo znam da sam je svirao puno puta i da je rutinski sviram. iste sekunde nastupa panika, blokada, stanem i ne znam svirati. kad pjevač otpjeva prvi stih po čemu skužim o kojoj se pjesmi radi, sviram dalje normalno.
svatko ima neki svoj način pamćenja, svoje metode i naravno svoj kapacitet memorije. tu puno pomaže znanje stečeno iskustvom i profići mogu svirati masu pjesama bez da su ih ikad prije čuli. naravno, tu se radi o jednostavnijim pjesmama tipa garavušo garava ili da te mogu pismom zvati...
__________________
U meni trepti panonska duša i volim svojih didova svit
Reply With Quote
  #10  
Staro 13-03-2007, 23:05
Trisha's Avatar
Trisha Trisha je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Dec 2006
Postovi: 1,016
Trisha je na dobrom putu 12
Uobičajeno

Meni se baš danas dogodilo na probi da sam pomiješala dvije stvari, tj. skidamo dvije nove podravske pjesme, a meni su fakat slične i sad, treba krenut svirat,a ne znam koja je koja ...hm, pa onda, probaš, ide ide, nejde, e onda je ona druga
__________________
...kad kraj mene nisi ti, kad me plaše vjetrovi, ja bi htio da si tu, na mom toplom ramenu, da mi kažeš čuvam te, kad si sa mnom, ne boj se ....
Reply With Quote
  #11  
Staro 13-03-2007, 23:08
matija_vg's Avatar
matija_vg matija_vg je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Nov 2006
Postovi: 1,086
matija_vg je na dobrom putu 20
Uobičajeno

ja sa svojim bendom u pocecima nisam imao probe jel nikak nismo mogli nac stalnog basistu pa kad je trebalo nesto skinut onda smo malo sjeli......... od kad imamo basistu trudimo se jednom tjedno po 4 sata jer svi smo jos uvjek po kudovima i to različitim pa nam se probe isprepliču jednog dana kad nebudemo više po folkolorima htio bi barem tri probe tjedno i malo se više orjentirat na svirku unutar benda i ali sad dok smo još folkloraši nebi htjeli to ostavit ali se trudimo s bendom kolko nama nekima skola,faks poso dopušta ima vremena za koju godinu s bendom "grijat stolicu" jos smo mladi
__________________
Kad tambure zašute
kad se svjetla ugase

Otišlo mi društvo i prijatelj znan
zadnje piće pijem sam!
Reply With Quote
  #12  
Staro 13-03-2007, 23:10
matija_vg's Avatar
matija_vg matija_vg je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Nov 2006
Postovi: 1,086
matija_vg je na dobrom putu 20
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Trisha Vidi Post
Meni se baš danas dogodilo na probi da sam pomiješala dvije stvari, tj. skidamo dvije nove podravske pjesme, a meni su fakat slične i sad, treba krenut svirat,a ne znam koja je koja ...hm, pa onda, probaš, ide ide, nejde, e onda je ona druga
ili frajer trazi velu luku a ja il neko počne suzu ili obrnuto
__________________
Kad tambure zašute
kad se svjetla ugase

Otišlo mi društvo i prijatelj znan
zadnje piće pijem sam!
Reply With Quote
  #13  
Staro 13-03-2007, 23:11
Hrvoje's Avatar
Hrvoje Hrvoje je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Dec 2005
Postovi: 5,527
Hrvoje će postati slavan vrlo brzoHrvoje će postati slavan vrlo brzo 116
Uobičajeno

Zanimljivo je ovo što je maestro spomenuo o načinima (metodama) pamćenja - tzv. mnemotehnikama... Kako pamtite tekstove? Mene najčešće prva riječ strofe podsjeti na cijeli tekst te strofe... Iako mi se zna dogodit da se nemrem sjetiti te prve riječi, a kraj intermezza se bliži... I onda ili nešto promumljam (ak' se ne sjetim) ili krenem neku kiticu koje se sjetim ili se (najčešće) ipak sjetim teksta...

A mislim da su kontraši u najboljoj poziciji kod situacije sviranja pjesama koje nisu nikad čuli (što se događa kad se svira kao zamjena), samo pratiš basista... Nije loše s vremena na vrijeme upaliti radio i svirati uz pjesme koje niste nikad čuli, samo tako, za vježbu...

EDIT: Mene su jedno vrijeme strašno mučile dvije pjesme koje počinju "Kad se sjetim... (teško mi je / suza krene)"...
__________________
“Uz pjesmu mi se, evo, rodimo, uz pjesmu umiremo...”

Last edited by Hrvoje; 13-03-2007 at 23:13.
Reply With Quote
  #14  
Staro 13-03-2007, 23:16
Trisha's Avatar
Trisha Trisha je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Dec 2006
Postovi: 1,016
Trisha je na dobrom putu 12
Uobičajeno

Hm, kod nas se tekstovi pamte i ne pamte ... odnosno, znamo tekst, ali, ponekad jednostavno odpjevamo ili krivim redoslijedom, ili neku riječ ubacimo koja nema veze s pjesmom ... to su već lapsusi ... a ja pootovo ne pamtim tekstove ... malo pjevam pa mi nije za silu još ne znam tekst "Jabuka" ... pjevam umjesto "divne" "lipe" djevojke ... i tako to .. znalo se događat da je refren bio otpjevan ko kitica .. ma svašta ...
__________________
...kad kraj mene nisi ti, kad me plaše vjetrovi, ja bi htio da si tu, na mom toplom ramenu, da mi kažeš čuvam te, kad si sa mnom, ne boj se ....
Reply With Quote
  #15  
Staro 13-03-2007, 23:19
nmajzec's Avatar
nmajzec nmajzec je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Feb 2007
Postovi: 87
nmajzec je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by _maestro_ Vidi Post
tu puno pomaže znanje stečeno iskustvom i profići mogu svirati masu pjesama bez da su ih ikad prije čuli. naravno, tu se radi o jednostavnijim pjesmama tipa garavušo garava ili da te mogu pismom zvati...
To je ok, mislim da si pod ovim "bez da su ih ikad prije čuli" mislio bez da su ih ikad prije skinuli ili svirali?
Naravno, ak je pjesma lagana, ili kak to mi zovemo "kuruza", možeš je odsvirati od prve bez skidanja i proba i to nije neki problem. Naravno, smatram da ovaj naziv "kuruza" kod svakog svirača ovisi o njegovom iskustvu, o njegovim mogućnostima..... za nekog je kuruza "sijem žito ili ja se konja bojim....a za nekog je i sinatra...dobro, malo idem iz krajnosti u krajnost ali mislim da se kužimo.
Ja sam basista pa me toliko i ne muči kad zaboravim melodiju...u početku malo improviziram i to nije neki bed, ali vodećem instrumentu je to fakat problem... pogotovo kad se radi o novim pjesmama koje još nisu toliko poznate, mislim ono, da se vrte po cijele dane na radio stanicama, već preslušaš doma nekoliko puta, na probi se skine ali i ispari do svirke, ne ispari sve, ali ono: kak to počne???
__________________
Stari ljudi su dobro govorili da
niti jedna bolest nije zdrava!!!
Reply With Quote
  #16  
Staro 13-03-2007, 23:20
BAJA's Avatar
BAJA BAJA je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 389
BAJA je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Trisha Vidi Post
znalo se događat da je refren bio otpjevan ko kitica .. ma svašta ...

ovo je dobro
__________________
čuvam žensku djecu od 18-26.god.
Reply With Quote
  #17  
Staro 13-03-2007, 23:21
Trisha's Avatar
Trisha Trisha je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Dec 2006
Postovi: 1,016
Trisha je na dobrom putu 12
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by BAJA Vidi Post
ovo je dobro
Pa da! Skidale smo Suzu podravsku i kontrašica počela refren umjesto prve kitice pjevat
__________________
...kad kraj mene nisi ti, kad me plaše vjetrovi, ja bi htio da si tu, na mom toplom ramenu, da mi kažeš čuvam te, kad si sa mnom, ne boj se ....
Reply With Quote
  #18  
Staro 13-03-2007, 23:26
nmajzec's Avatar
nmajzec nmajzec je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Feb 2007
Postovi: 87
nmajzec je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Hrvoje Vidi Post
Zanimljivo je ovo što je maestro spomenuo o načinima (metodama) pamćenja - tzv. mnemotehnikama... Kako pamtite tekstove? Mene najčešće prva riječ strofe podsjeti na cijeli tekst te strofe... Iako mi se zna dogodit da se nemrem sjetiti te prve riječi, a kraj intermezza se bliži... I onda ili nešto promumljam (ak' se ne sjetim) ili krenem neku kiticu koje se sjetim ili se (najčešće) ipak sjetim teksta...

Kad se usred svirke dogodi blokada u mozgu ni pjesmarica ne pomaže...
Ja recimo znam puuunoooo pjesama napamet iako za mnoge od njih ipak imam tekst otvoren (dok recimo u pratnji sve ide fino bez pjesmarica)
i kaj je najbolja fora ako netko traži pjesmu koju nisam pjevao 10 - 20 godina teksta se sjećam od A - Ž, a dogodilo mi se jedamput da nisam znao kak počinje Potočić maleni...da se ubiješ...

Edit: a nema mi smješnije stvari kad ti se jezik zapetlja u tekstu pa otpjevaš nešto što i sam ne kužiš što je to bilo..ha ha ha
__________________
Stari ljudi su dobro govorili da
niti jedna bolest nije zdrava!!!
Reply With Quote
  #19  
Staro 13-03-2007, 23:29
patos's Avatar
patos patos je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Mar 2007
Postovi: 434
patos je na dobrom putu 41
Uobičajeno ah, te probe...

probe su potrebne svakom bendu i u principu svaki bend koji zeli napredovati, raditi, dobro raditi mora imati probe. u mom bendu, cesta je bila pojava da smo imali probe na licu mjesta, odnosno na gazi... a znate ono: "e jel znate onu pjesmu bukjnkjfgl? kako ne bi znali! ko zna tekst? ajd ti malo pjevaj!" i tak su se radile probe. to moze ici tako jedno vrijeme, no ukoliko su vam gaze i svirke sve cesce onda su probe neophodne. a uostalom, zbog prosirenja repertoara i bla bla bla.

kako raditi probe?

po meni je bitno da na probi postoji disciplina i autoritet, odnosno, onaj koji zna najvise. to ne mora biti clan benda, a mozda je i najbolje da to bude netko sa strane. naime, uvijek ima netko svoju viziju kako bi nesto trebalo izgledati i kako nesto treba zvucati. i tu je recimo, problem. desi se cesto puta da su sve ideje dobre i sta onda?. zbog toga je po meni bitno imati autoritet i nekoga sa strane ko ce reci sta da tu bude i kako da se odredjena pjesma ili instrumental izvodi. naravno, u glazbi postoje neke stvari koje moraju ici onako kako pise. zato npr. u klasicnoj glazbi, za svaku skladbu koja se izvodi ima 5000000 verzija jer svaki dirigent na svoj nacin nju zamisli. ili npr. sokacko kolo. moj stari voli reci: koliko primasa, toliko tarabana!. bitno je moci se dogovoriti da pase svima, i da svatko ima neki djelic slobode.

pjevanje!

kazu da covjekov glas treba pet sati da se normalizira, odnosno da postane "svoj". zato ne bi bilo dobro ako se na probi radi viseglasno pjevanje u 3 ili 4 glasa spavat prije probe. i niposto ne raditi probe ujutro. osim ako pravite strogo instrumentalnu probu. ili napravite probicu tipa: "ajmo popit kavu pa cemo zasvirat"

dobro je unaprijed znati sto ce se radit na probi pa da ako vec nemate vremena skinut pjesmu, slusati dok vam ona ne udje u uho. ako radite probe s notama onda se probajte potruditi da procitate note jos jednom sami, kako ne biste usporavali tijek probe jel je cilj probe da sastav sto vise vremena zajedno svira.

i naravno, na pocetku probe ponovite ono s prosle probe, a na kraju ponovite sve s danjasnje probe, jer ponavljanje je majka znanja.

eto, ako sam nesto zaboravio reci, nije namjerno.

Last edited by patos; 14-03-2007 at 10:16.
Reply With Quote
  #20  
Staro 21-03-2007, 00:16
MaliPis's Avatar
MaliPis MaliPis je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Mar 2007
Postovi: 5
MaliPis je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Mlad sam (i na forumu relativno nov), ali ipak moram reći da me jako iznenadili postovi u kojima se piše o neredovitim (ili skoro nikakvim probama ), jer je kod nas (u mom bendu) situacija potpuno drugačija.

Kako smo se mi odlučili tamburama baviti što je ozbiljnije moguće odlučili smo im posvetiti većinu svog slobodnog vremena.
Prvi korak ka tome bile su svakodnevne probe. Od sedam probi u tjednu dvije su sa KUD - om (iako mi redovito ostajemo vježbati i poslije tih probi), a ostale su s bendom. Traju od 2-4 sata. Vikendom probe iz praktičnih razloga održavamo ujutro te ih koristimo za skidanje i slaganje novih pjesama. (Odavno smo upoznati sa problemom glasa u 9 ujutro)
Probe tijekom radnog dijela tjedna služe nam za uvježbavanje, ponavljanje, pjevačke probe itd.
Tijekom školskih praznika (Nova Godina, Uskrs, ljeto) priča je naravno potpuno drugačija... Tada dnevno imamo dvije probe u trajanju od 3 sata ili jednu od 4,5 - 5 sati.

Za ovakvo nešto potrebno je puno ljubavi i odricanja, ali čvrstog sam stajališta da se svaki bend može zajedno skupiti na probi barem 1-2 puta na tjedan.

I mi imamo drugih obaveza (škola, cure, pomaganje starcima oko kuće i u kući), ali smo osmislili način da sve to uskladimo. Bitne su želja i volja...

Znam da nismo vrhunski svirači (u našim godinama je to teško biti), ali imamo veliku želju to postati. Ako vježbate svaki dan tada svoj i napredak ostalih u bendu nećete uočavati kroz godine, nego kroz mjesece ili tjedne.

Nemojte zamjeriti mom iznenađenju i razočaranosti...
__________________
Malen je sobičak srce bekrije,
jednu jedinu može primiti ...
Al` nema veze, sve da santa nebo prekrije
ti imaš di prezimiti.
Reply With Quote
Reply

Opcije Teme
Način Prikaza

Pravila Postanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Prijeđi Na


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 06:44 sati.


Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Sve poruke koje su nastale kao dio rasprava (uključujući sve poruke na profilima i grupama), kao i mišljenja, savjeti, tvrdnje i izjave ili druge informacije sadržane u bilo kojoj napisanoj poruci na forum.tambura.com.hr-u ili prenesene od treće strane, odgovornost su autora poruke, a ne forum.tambura.com.hr-a, osim u slučaju kada je tambura.com.hr naveden kao autor poruke. Ukoliko je pojedina poruka objavljena ili prenesena unutar forum.tambura.com.hr domene, objavljivanje poruke ni u kom slučaju ne znači da je na bilo koji način od strane forum.tambura.com.hr-a verficirana točnost, potpunost ili korisnost objavljene poruke. forum.tambura.com.hr potiče posjetitelje i članove foruma na prijavu svih poruka nepoželjnog sadržaja na adresu webmaster@tambura.com.hr. Forum nije pod stalnim nadzorom.