Forums  

Go Back   Forums > Mali oglasi > Servis, oprema i ozvučenje

Closed Thread
 
Opcije Teme Način Prikaza
  #1  
Staro 19-04-2010, 09:21
Majstor Tolj Majstor Tolj je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 274
Majstor Tolj će postati slavan vrlo brzo 53
Uobičajeno Digitalni mikser....

Prodaje se digitalni mikser (8 ulaznih kanala)YAMAHA AW 16G, koji ujedno ima u sebi mogućnost nasnimavanja(16traka), obrade zvuka(odlični efekti) te mixanja, kao i prženja cd-a!

Idealno za tamburaše koji žele nasnimavati svoje pjesme bilo uživo pri nastupu, bilo kod kuće..........jako dobro uščuvan(gotovo nekorišten), nova cijena mu je bila oko 10000kn i prodaje se fiksno za 3500kn.
  #2  
Staro 19-04-2010, 21:39
rossi's Avatar
rossi rossi je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Jul 2009
Postovi: 240
rossi je na dobrom putu 26
Uobičajeno digitalni mikser

Šteta,malo kanala.Ali sve u svemu jako dobra stvarčica i što je najvažnije za malo novaca.Sretno!!!Poz!!!
__________________
Što ja mogu što sam svirac rođen s tamburom,što sam dan za noći mijenj'o,kuću s birtijom.Nemam salaš ni imanje,konje gizdave,sve što imam tambura je,ne mogu bez nje.....
  #3  
Staro 20-04-2010, 13:21
basadzija's Avatar
basadzija basadzija je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 1,052
basadzija će postati slavan vrlo brzo 76
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by rossi Vidi Post
Šteta,malo kanala.Ali sve u svemu jako dobra stvarčica i što je najvažnije za malo novaca.Sretno!!!Poz!!!
Sprava u stvari i nije deklarirana kao mikser, nego HDD rekorder, znači nije za svirke, nego za kućne studije!
__________________
  #4  
Staro 20-04-2010, 14:45
Majstor Tolj Majstor Tolj je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 274
Majstor Tolj će postati slavan vrlo brzo 53
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by basadzija Vidi Post
Sprava u stvari i nije deklarirana kao mikser, nego HDD rekorder, znači nije za svirke, nego za kućne studije!
točno ali se naravno itekako može koristiti kao jako kvalitetan mixer samo što nije za preveliki band(recimo pet tamburaša a da trojica pjevaju) i automatski se može snimati direktno live, obrađivati i spržiti cd..apslutno nema šuma, jako kavlitetna stvarčica ;-)

ali u pravu si, ustvari svoju najbolju funkciju pokaže u svrhu kućnog studija jer je puno bolja nego klasični mixer, ima sve u sebi od kvalitetnih efekata, predpojačala tako da upravo olakšava odnosno smanjuje velik dio externe hardverske opreme...tko se bavi home recordingom idelano za njega
  #5  
Staro 20-04-2010, 21:53
rossi's Avatar
rossi rossi je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Jul 2009
Postovi: 240
rossi je na dobrom putu 26
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by basadzija Vidi Post
Sprava u stvari i nije deklarirana kao mikser, nego HDD rekorder, znači nije za svirke, nego za kućne studije!

Ja se onda ispričavam što sam neinformiran ,ali mislio sam da je to nešto potpuno drugo eh jbg .
__________________
Što ja mogu što sam svirac rođen s tamburom,što sam dan za noći mijenj'o,kuću s birtijom.Nemam salaš ni imanje,konje gizdave,sve što imam tambura je,ne mogu bez nje.....
  #6  
Staro 20-04-2010, 22:33
Majstor Tolj Majstor Tolj je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 274
Majstor Tolj će postati slavan vrlo brzo 53
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by rossi Vidi Post
Ja se onda ispričavam što sam neinformiran ,ali mislio sam da je to nešto potpuno drugo eh jbg .
ma naprotiv, to je baš za žive svirke!?...spravica je zamišljena kao mixer sa kojim se odmah možeš nasnimavati live..doma se nasnimavaš u kompu preko zvučne kartice u programu već sa mojim radiš..ovo je digitalni mixer sa dodatnom mogućnošću nasnimavanja i obrade produkcije ako se netko želi dodatno sa tim poslužiti..
  #7  
Staro 21-04-2010, 01:01
rossi's Avatar
rossi rossi je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Jul 2009
Postovi: 240
rossi je na dobrom putu 26
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Majstor Tolj Vidi Post
ma naprotiv, to je baš za žive svirke!?...spravica je zamišljena kao mixer sa kojim se odmah možeš nasnimavati live..doma se nasnimavaš u kompu preko zvučne kartice u programu već sa mojim radiš..ovo je digitalni mixer sa dodatnom mogućnošću nasnimavanja i obrade produkcije ako se netko želi dodatno sa tim poslužiti..
Lijepo,ali nažalost na početku nisam shvatio o čemu se radi.Mislio sam da je to digitalni mikser za gaže,za ozvučenje cijelog benda i da osim toga više ništa ne treba,samo se prištekaš i deri .Ugl,sretno s prodajom,već će nekome trebat nešto takvo.
__________________
Što ja mogu što sam svirac rođen s tamburom,što sam dan za noći mijenj'o,kuću s birtijom.Nemam salaš ni imanje,konje gizdave,sve što imam tambura je,ne mogu bez nje.....
  #8  
Staro 21-04-2010, 09:01
Majstor Tolj Majstor Tolj je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 274
Majstor Tolj će postati slavan vrlo brzo 53
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by rossi Vidi Post
Lijepo,ali nažalost na početku nisam shvatio o čemu se radi.Mislio sam da je to digitalni mikser za gaže,za ozvučenje cijelog benda i da osim toga više ništa ne treba,samo se prištekaš i deri .Ugl,sretno s prodajom,već će nekome trebat nešto takvo.
pa ja ti opet stalno objašnjavam da je on upravo baš to, dakle digitalni mixer a da se usput ako želiš možeš i nasnimavati jer u sebi ima ugrađen sequenzer kao i pržilicu pa se možeš usput nasnimavati ako želiš, obraditi snimljeno i spržiti na cd...zbunio te "basadžija" jer je uletio sa opaskom da je to spravica za tonske studije što ustvari baš i nije točno nego takvo što "tonci" i koriste upravo kada ih netko zamoli da ih se snimi live, dakle pri živoj svirci-koncertu, jer nositi tada kompijutor sa sobom i ostatak opreme(compresor i ostale uređaje) nije baš zgodno, a u ovom čudu to sve već imaš unutra, dakle sprava je u prvom redu digitalni mixer sa ovim dodatnim fukcijama koje po želji i potrebi možeš koristiti ali i ne moraš...eto, nadam se da ti je sada jasnije o čemu se radi
  #9  
Staro 21-04-2010, 14:40
rossi's Avatar
rossi rossi je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Jul 2009
Postovi: 240
rossi je na dobrom putu 26
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Majstor Tolj Vidi Post
pa ja ti opet stalno objašnjavam da je on upravo baš to, dakle digitalni mixer a da se usput ako želiš možeš i nasnimavati jer u sebi ima ugrađen sequenzer kao i pržilicu pa se možeš usput nasnimavati ako želiš, obraditi snimljeno i spržiti na cd...zbunio te "basadžija" jer je uletio sa opaskom da je to spravica za tonske studije što ustvari baš i nije točno nego takvo što "tonci" i koriste upravo kada ih netko zamoli da ih se snimi live, dakle pri živoj svirci-koncertu, jer nositi tada kompijutor sa sobom i ostatak opreme(compresor i ostale uređaje) nije baš zgodno, a u ovom čudu to sve već imaš unutra, dakle sprava je u prvom redu digitalni mixer sa ovim dodatnim fukcijama koje po želji i potrebi možeš koristiti ali i ne moraš...eto, nadam se da ti je sada jasnije o čemu se radi

Ko ne skuži od prve,skužit će od desete.Hvala na objašnjenju.Živio!
__________________
Što ja mogu što sam svirac rođen s tamburom,što sam dan za noći mijenj'o,kuću s birtijom.Nemam salaš ni imanje,konje gizdave,sve što imam tambura je,ne mogu bez nje.....
  #10  
Staro 21-04-2010, 16:01
Majstor Tolj Majstor Tolj je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 274
Majstor Tolj će postati slavan vrlo brzo 53
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by rossi Vidi Post
Ko ne skuži od prve,skužit će od desete.Hvala na objašnjenju.Živio!
pa manje loči tu rakiju...nemoj bit ko ja!?
__________________
gdje god dodjem trijezan...uvjek odem pijan

a gdje god dodjem pijan...vracam se jos pijaniji



pitase me jednom dok sam odlazio iz birtije i pospremo prazne flase pive u djepove kaputa pa krenuo kuci

ej ti, kuces s tim praznim flasama?!

a ja cu ti na to......hick, ma pusti me, nosim mami kuci za paradajiz

  #11  
Staro 21-04-2010, 16:23
basadzija's Avatar
basadzija basadzija je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 1,052
basadzija će postati slavan vrlo brzo 76
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Majstor Tolj Vidi Post
pa ja ti opet stalno objašnjavam da je on upravo baš to, dakle digitalni mixer a da se usput ako želiš možeš i nasnimavati jer u sebi ima ugrađen sequenzer kao i pržilicu pa se možeš usput nasnimavati ako želiš, obraditi snimljeno i spržiti na cd...zbunio te "basadžija" jer je uletio sa opaskom da je to spravica za tonske studije što ustvari baš i nije točno nego takvo što "tonci" i koriste upravo kada ih netko zamoli da ih se snimi live, dakle pri živoj svirci-koncertu, jer nositi tada kompijutor sa sobom i ostatak opreme(compresor i ostale uređaje) nije baš zgodno, a u ovom čudu to sve već imaš unutra, dakle sprava je u prvom redu digitalni mixer sa ovim dodatnim fukcijama koje po želji i potrebi možeš koristiti ali i ne moraš...eto, nadam se da ti je sada jasnije o čemu se radi
Majstore, nemojmo brkati pojmove!

Nikoga ja nisam pokušao zbuniti, niti sam "uletio sa opaskom", a pogotovo nisam napisao da je to "spravica za tonske studije", samo sam htio ukazati na grešku, za koju sam mislio da se potkrala, međutim sada vidim da se ustvari nije potkrala, nego vi stvarno mislite da je tako!

Sprava koju vi prodajete ZASIGURNO nije digitalni mikser koji bi se koristio na živim svirkama, nego je ono što sam i rekao: HDD recorder (snimač sa tvrdim diskom), iliti prijenosna digitalna radna stanica za terensko snimanje i kućne studije. Nakraju, i sam proizvođač ga deklarira tako:

AW16G

A digitalni mikser, je nešto sasvim drugo:

01V96VCM - Digital Mixing Console

Usporedbu možemo povući u svijet tambura i glasila bi otprilike ovako:

"...to je kao da djetetu koje dolazi svirati u orkestar (u kojem su E primovi) prodate G-bisernicu, ono se jadno trudi da nauči i odsvira sve kako piše u notama, ali ne može, jer ne može naći sve tonove na svojoj tamburi, zato što je arr. napisan za E-prim, menzura je dukčija, ima veći raspon, i tako to..."

Normalno da se vaša spravica može upotrijebiti i za ozvučenje, ali ja osobno ne bih nikada krenio na svirku sa dva XLR konektora...
__________________
  #12  
Staro 21-04-2010, 18:05
Majstor Tolj Majstor Tolj je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 274
Majstor Tolj će postati slavan vrlo brzo 53
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by basadzija Vidi Post
Majstore, nemojmo brkati pojmove!

Nikoga ja nisam pokušao zbuniti, niti sam "uletio sa opaskom", a pogotovo nisam napisao da je to "spravica za tonske studije", samo sam htio ukazati na grešku, za koju sam mislio da se potkrala, međutim sada vidim da se ustvari nije potkrala, nego vi stvarno mislite da je tako!

Sprava koju vi prodajete ZASIGURNO nije digitalni mikser koji bi se koristio na živim svirkama, nego je ono što sam i rekao: HDD recorder (snimač sa tvrdim diskom), iliti prijenosna digitalna radna stanica za terensko snimanje i kućne studije. Nakraju, i sam proizvođač ga deklarira tako:

AW16G

A digitalni mikser, je nešto sasvim drugo:

01V96VCM - Digital Mixing Console

Usporedbu možemo povući u svijet tambura i glasila bi otprilike ovako:

"...to je kao da djetetu koje dolazi svirati u orkestar (u kojem su E primovi) prodate G-bisernicu, ono se jadno trudi da nauči i odsvira sve kako piše u notama, ali ne može, jer ne može naći sve tonove na svojoj tamburi, zato što je arr. napisan za E-prim, menzura je dukčija, ima veći raspon, i tako to..."

Normalno da se vaša spravica može upotrijebiti i za ozvučenje, ali ja osobno ne bih nikada krenio na svirku sa dva XLR konektora...
ma nisam ni rekao da si ti namjerno napravio nekakvu zbrku i ne prodajem to ja nego činim uslugu jednom prijatelju čije to je jer on nije na forumu....o.k. ti si u pravu što se tiče deklariranja specijalnog izraza za napravu, međutim razgovarao sam sa kolegom i on tvrdi(a čovjek se bavi tonskom tehnikom) da kada to koristiš ne treba ti nikakav mixer ispred njega(za manji band naravno) jer da su tu sve funkcije već unutra..eno i stoji na listi na stranici linka koji si stavio "Dynamics processing and 4-band parametric EQ on all channels"...e pa sad, neću se praviti pametan jer nisam kompetentan jer ne radi se o tamburama nego o tehnici, to je meni špansko selo ha ha...dakle koga zanima taj će već znati o čemu se radi pa ako se javi ja ću ga spojiti dalje...eto, toliko o tome
__________________
gdje god dodjem trijezan...uvjek odem pijan

a gdje god dodjem pijan...vracam se jos pijaniji



pitase me jednom dok sam odlazio iz birtije i pospremo prazne flase pive u djepove kaputa pa krenuo kuci

ej ti, kuces s tim praznim flasama?!

a ja cu ti na to......hick, ma pusti me, nosim mami kuci za paradajiz


Last edited by Majstor Tolj; 21-04-2010 at 20:25.
  #13  
Staro 21-04-2010, 23:29
Majstor Tolj Majstor Tolj je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 274
Majstor Tolj će postati slavan vrlo brzo 53
Uobičajeno ....

evo spravica je prodana...molim ključ u bravu na temu!?
__________________
gdje god dodjem trijezan...uvjek odem pijan

a gdje god dodjem pijan...vracam se jos pijaniji



pitase me jednom dok sam odlazio iz birtije i pospremo prazne flase pive u djepove kaputa pa krenuo kuci

ej ti, kuces s tim praznim flasama?!

a ja cu ti na to......hick, ma pusti me, nosim mami kuci za paradajiz

Closed Thread

Opcije Teme
Način Prikaza

Pravila Postanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Prijeđi Na


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 09:32 sati.


Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Sve poruke koje su nastale kao dio rasprava (uključujući sve poruke na profilima i grupama), kao i mišljenja, savjeti, tvrdnje i izjave ili druge informacije sadržane u bilo kojoj napisanoj poruci na forum.tambura.com.hr-u ili prenesene od treće strane, odgovornost su autora poruke, a ne forum.tambura.com.hr-a, osim u slučaju kada je tambura.com.hr naveden kao autor poruke. Ukoliko je pojedina poruka objavljena ili prenesena unutar forum.tambura.com.hr domene, objavljivanje poruke ni u kom slučaju ne znači da je na bilo koji način od strane forum.tambura.com.hr-a verficirana točnost, potpunost ili korisnost objavljene poruke. forum.tambura.com.hr potiče posjetitelje i članove foruma na prijavu svih poruka nepoželjnog sadržaja na adresu webmaster@tambura.com.hr. Forum nije pod stalnim nadzorom.