Forums  

Go Back   Forums > Instrumenti i oprema > O tamburi

Reply
 
Opcije Teme Način Prikaza
  #1  
Staro 13-10-2014, 16:32
Berdaš's Avatar
Berdaš Berdaš je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Sep 2013
Postovi: 18
Berdaš je na dobrom putu 10
Uobičajeno Puknuo kontrabas

Pozdrav svima,
Molim savjet, naime, jučer je kolegi pao kontrabas (moj) na stepenice i pukao je rub, dobila je i hvataljka, žicem, uglavnom poludio sam.

Bas je maxton 3/4 (znam da to nije neka kvaliteta) ali je star samo tri mjeseca, i bio je u vrhunskom stanju i solidan za odsvirat.
Dali netko ima ideju dal je to isplativo popravit i kome dat da to popravi s obzirom da to nije pravo drvo, nego nekaa imitacija drva i plastike.

Slike u nastavku.









Reply With Quote
  #2  
Staro 17-10-2014, 12:46
TinMan's Avatar
TinMan TinMan je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Oct 2010
Postovi: 178
TinMan je na dobrom putu 21
Uobičajeno

Popravak je izvediv. Koliko je isplativ to je drugi par cipela. Ak ga oćeš jeftino prodati ja sam zainteresiran pa ga budem preko zime polako složil...
Pozdraf,
TinMan
Reply With Quote
  #3  
Staro 23-10-2014, 23:54
bog Tamburu's Avatar
bog Tamburu bog Tamburu je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Jan 2012
Postovi: 260
bog Tamburu je na dobrom putu 10
Uobičajeno

sve se može kad se hoće, za cijenu nemogu ovak reć treba imat instrument u ruci
__________________
“Muzika vodi unutrašnjoj harmoniji.”

GRUPA NA FACEBOOKU:
http://www.facebook.com/groups/497084410331321/photos/
Reply With Quote
  #4  
Staro 14-11-2014, 21:57
neki tamo neki tamo je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: May 2013
Postovi: 90
neki tamo je na dobrom putu 14
Uobičajeno

Tu pišem da ne otvaram novu temu, a i povezana je s ovom.

http://www.imageupload.co.uk/image/54On
Tu gdje je označeno crveno je puknula glasnjača (dolje lijevo i gore desno), a zeleno je dobrano skopano, jedno 3-4mm.
Moje pitanje je ako bas ode na popravak, hoće li majstor krpati ovu glasnjaču ili će stavljati novu?
Kada će i gdje na popravak ne ovisi o meni, ja samo sviram taj bas (oko godinu dana, a puknut je puno dulje) i ima jako dobar zvuk, glasan je i ima dosta puni zvuk. Pa me zato zanima jel bi se mjenjala glasnjača, jer koliko sam skužio kad se mjenja glasnjača postoji mogučnost da se ton promjeni a to baš i ne bih htio, a kad bi se krpala bi ostao sličan/isti ton po nekom mom zaključku.

Last edited by neki tamo; 14-11-2014 at 22:05.
Reply With Quote
  #5  
Staro 14-11-2014, 22:16
Tomena Tomena je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Sep 2012
Postovi: 51
Tomena je na dobrom putu 22
Uobičajeno



Ma kakva promjena glasnjače!!!!?????????O čemu uopće pričaš!!???To su obične i uobičajene pukotine i iskopana mjesta gdje se trzalicom grebe i uopće nema potrebe razmišljati o promjeni daske.I kad ti fale dijelovi daske a sve ostalo je u redu,samo se krpa ako je berda ispravna,a kamo li ovakve sitnice....Ako ti netko predloži da treba mjenjati glasnjaču zbog toga,odmah ga pošalji u ....kraj i idi dalje.Eto!
__________________
...jer nije sretan tko puno ima,sretan je onaj tko malo treba...
Reply With Quote
  #6  
Staro 14-11-2014, 22:27
neki tamo neki tamo je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: May 2013
Postovi: 90
neki tamo je na dobrom putu 14
Uobičajeno

Aha, to su znaći sitnice, a ja bih mjenjao glasnjaču.

Hvala na odgovoru!
Reply With Quote
Reply

Opcije Teme
Način Prikaza

Pravila Postanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Prijeđi Na


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 09:10 sati.


Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Sve poruke koje su nastale kao dio rasprava (uključujući sve poruke na profilima i grupama), kao i mišljenja, savjeti, tvrdnje i izjave ili druge informacije sadržane u bilo kojoj napisanoj poruci na forum.tambura.com.hr-u ili prenesene od treće strane, odgovornost su autora poruke, a ne forum.tambura.com.hr-a, osim u slučaju kada je tambura.com.hr naveden kao autor poruke. Ukoliko je pojedina poruka objavljena ili prenesena unutar forum.tambura.com.hr domene, objavljivanje poruke ni u kom slučaju ne znači da je na bilo koji način od strane forum.tambura.com.hr-a verficirana točnost, potpunost ili korisnost objavljene poruke. forum.tambura.com.hr potiče posjetitelje i članove foruma na prijavu svih poruka nepoželjnog sadržaja na adresu webmaster@tambura.com.hr. Forum nije pod stalnim nadzorom.