Forums  

Go Back   Forums > Instrumenti i oprema > Ozvučenje, recording i softver

Reply
 
Opcije Teme Način Prikaza
  #701  
Staro 13-08-2011, 09:01
lički drvosječa's Avatar
lički drvosječa lički drvosječa je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Oct 2007
Postovi: 484
lički drvosječa je na dobrom putu 31
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by gitara2009 Vidi Post
pozz, zainteresiran sam za postavljanje jednog kučnog solidnog studija koja bi mi oprema trebala i koliko love ...
Ako je ikako moguće dobar digitalni mixer,čim kvalitetnija kartica,čim moćniji komp,mikrofoni mogu biti i budget jer među njima ima i onih koji su jeftini a izvrsni/AT 2020,AT 3035 ili Avantone bilo koji model/čim kvalitetniji monitori i izvanredan prostor!
Sve skupa nije jeftino ali je jedini način da se izbjegnu kasnija razočaranja!
Sanjati o tome da ću na kinesku karticu,kineski komp,Behringer B1 i maminu kupaonu napravit posao je i otprilike kao da ću ga ubosti a idem bez qurtza u svatove!
Reply With Quote
  #702  
Staro 13-08-2011, 10:21
smele's Avatar
smele smele je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Dec 2006
Postovi: 343
smele je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by lički drvosječa Vidi Post
Sanjati o tome da ću na kinesku karticu,kineski komp,Behringer B1 i maminu kupaonu napravit posao je i otprilike kao da ću ga ubosti a idem bez qurtza u svatove!
i to da si ga ostavio objesenog u kupatilu u nekom sasvim drugom gradu... hehehe
__________________
www.studiovirtual.tk
Reply With Quote
  #703  
Staro 13-08-2011, 11:35
lički drvosječa's Avatar
lički drvosječa lički drvosječa je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Oct 2007
Postovi: 484
lički drvosječa je na dobrom putu 31
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by smele Vidi Post
i to da si ga ostavio objesenog u kupatilu u nekom sasvim drugom gradu... hehehe
To samo u slučaju ako imaš i rezervnog....
Reply With Quote
  #704  
Staro 13-08-2011, 16:13
smele's Avatar
smele smele je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Dec 2006
Postovi: 343
smele je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by lički drvosječa Vidi Post
To samo u slučaju ako imaš i rezervnog....
pa, uvijek moras imat jednog na sred čela....
__________________
www.studiovirtual.tk
Reply With Quote
  #705  
Staro 06-09-2011, 16:17
Dario Harkanovac's Avatar
Dario Harkanovac Dario Harkanovac je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Jul 2010
Postovi: 178
Dario Harkanovac je na dobrom putu 10
Uobičajeno pozz

molio bih vas da mi napisete ako nije problem kako da mi u cubaseu prorade semplovi oni sto imaju na samom programu i sempl basa (od homoky-a)

ja napisem u GP par nota i onda spremim u midi formatu i prebacim u cubase,ali neznam sad sta dalje napravit da imam npr zvuk basa ili nekog drugog instrumenta koji mi treba...
Reply With Quote
  #706  
Staro 07-09-2011, 09:01
lički drvosječa's Avatar
lički drvosječa lički drvosječa je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Oct 2007
Postovi: 484
lički drvosječa je na dobrom putu 31
Uobičajeno

Moraš imati sempler koji će to pročitati;dakle halion ili kontakt ili neki treći/ima ih poprilično/!
Zatim na kanalu gdje si nakucao midi note odrediš izlaz prema sempleru.
Prije toga naravno semplovi moraju biti inportirani u sempler i prepoznati od tog semplera jer različiti sempleri koriste različite formate!Ima i SMP konverter koji semplove različitog porijekla konvertira u onaj koji tebi treba!Nije baš sve skupa najjednostavnije,bilo bi u stvari idealno da ti to pokaže neko tko je to već radio!Ima i nešto upotrebljivih filmića na Jubitou!
Reply With Quote
  #707  
Staro 07-09-2011, 13:26
Dario Harkanovac's Avatar
Dario Harkanovac Dario Harkanovac je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Jul 2010
Postovi: 178
Dario Harkanovac je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by lički drvosječa Vidi Post
Moraš imati sempler koji će to pročitati;dakle halion ili kontakt ili neki treći/ima ih poprilično/!
Zatim na kanalu gdje si nakucao midi note odrediš izlaz prema sempleru.
Prije toga naravno semplovi moraju biti inportirani u sempler i prepoznati od tog semplera jer različiti sempleri koriste različite formate!Ima i SMP konverter koji semplove različitog porijekla konvertira u onaj koji tebi treba!Nije baš sve skupa najjednostavnije,bilo bi u stvari idealno da ti to pokaže neko tko je to već radio!Ima i nešto upotrebljivih filmića na Jubitou!
hvala,da imam ja halion 3 taj i jucer sam cacko jos malo tako da sam skontao za bubnjeve kako ubaciti sempl,ali izgleda da imam sempl tamb.basa koji nije dobro nasnimljen pa mi prijavi kao gresku,da fali jos kao nekih 27 fajlova...a kako da nabavim ostale semplove..npr gitare,klavira,strings????jel se oni mogu skinuti s neke stranice ili moram bas kupovati???
Reply With Quote
  #708  
Staro 07-09-2011, 14:01
lički drvosječa's Avatar
lički drvosječa lički drvosječa je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Oct 2007
Postovi: 484
lički drvosječa je na dobrom putu 31
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Dario Harkanovac Vidi Post
hvala,da imam ja halion 3 taj i jucer sam cacko jos malo tako da sam skontao za bubnjeve kako ubaciti sempl,ali izgleda da imam sempl tamb.basa koji nije dobro nasnimljen pa mi prijavi kao gresku,da fali jos kao nekih 27 fajlova...a kako da nabavim ostale semplove..npr gitare,klavira,strings????jel se oni mogu skinuti s neke stranice ili moram bas kupovati???
Sempl koji imaš može biti dobro napravljen a da ga unatoč tome tvoj sempler ne prepoznaje a to je najčešće kad su u samplove upisane "adrese"s originalnih hardova!
Skidanje s free stranica nosi i kojekakve rizike uz to što nije ni legalno!
Najpametnije je kupiti ili posuditi!
Postoji i način da sam napraviš samplove ali to zahtijeva ipak malo veću razinu vještine!
Reply With Quote
  #709  
Staro 07-09-2011, 15:00
Dario Harkanovac's Avatar
Dario Harkanovac Dario Harkanovac je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Jul 2010
Postovi: 178
Dario Harkanovac je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by lički drvosječa Vidi Post
Sempl koji imaš može biti dobro napravljen a da ga unatoč tome tvoj sempler ne prepoznaje a to je najčešće kad su u samplove upisane "adrese"s originalnih hardova!
Skidanje s free stranica nosi i kojekakve rizike uz to što nije ni legalno!
Najpametnije je kupiti ili posuditi!
Postoji i način da sam napraviš samplove ali to zahtijeva ipak malo veću razinu vještine!
ma znam,do sada sam sve snimao ja, i nisam koristio nikakve semplove,jedino su mi bubnjevi par puta zatrebali,ali sam koristio samplove iz MAGIX-a,a oni mi jako lose zvuce pa sam skontao da i u cubaseu imam sempl bubnja ali samo ga jos malo trebam skontati,pa mislim da ce to onda biti ok...
Reply With Quote
  #710  
Staro 08-09-2011, 10:28
bando's Avatar
bando bando je odsutan trenutno
Super Moderator
 
Registriran: May 2007
Postovi: 1,177
bando će postati slavan vrlo brzo 62
Uobičajeno

Cubase ima onaj LM-7 i to je očajan bubanj... Ja radim sa EZDrummerom i dobro radi (možeš probati i sa Addictive Drums). EZDrummera ti dam ja ako budeš dobar, i ne treba ti nikakav sempler (tipa Halion), samo EZDrummerov dll. file ubaciš u Cubaseov folder VST Plugins i sve će šljakati. Čak sam i mapu radio, pa ne moraš istraživati koja nota je koji dio bubnja
__________________
Al ja još nisam našo šta mi duša traži
jednu ružu iz mladosti rane
ta se ruža mojom zvala, ta je ruža za me cvala
a ja je ubro pa je bacio
Reply With Quote
  #711  
Staro 08-09-2011, 13:08
Dario Harkanovac's Avatar
Dario Harkanovac Dario Harkanovac je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Jul 2010
Postovi: 178
Dario Harkanovac je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by bando Vidi Post
Cubase ima onaj LM-7 i to je očajan bubanj... Ja radim sa EZDrummerom i dobro radi (možeš probati i sa Addictive Drums). EZDrummera ti dam ja ako budeš dobar, i ne treba ti nikakav sempler (tipa Halion), samo EZDrummerov dll. file ubaciš u Cubaseov folder VST Plugins i sve će šljakati. Čak sam i mapu radio, pa ne moraš istraživati koja nota je koji dio bubnja
moze bando,dones mi to sad za vikend ako nemas svirki pa da me nesto naucis,obacajem da cu bit dobar..
Reply With Quote
  #712  
Staro 03-10-2011, 16:02
vjekolas vjekolas je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Jun 2009
Postovi: 196
vjekolas je na dobrom putu 20
Uobičajeno

http://www.youtube.com/watch?v=FjuUmR92FyY


Evo moja nova stvar,kućne izrade...
Reply With Quote
  #713  
Staro 17-11-2011, 12:39
Dario Harkanovac's Avatar
Dario Harkanovac Dario Harkanovac je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Jul 2010
Postovi: 178
Dario Harkanovac je na dobrom putu 10
Uobičajeno EMU 0404 PCI

kupio bih novu zvucnu karticu pa me zanima jel ovo pametno kupiti??
Reply With Quote
  #714  
Staro 17-11-2011, 17:09
vjekolas vjekolas je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Jun 2009
Postovi: 196
vjekolas je na dobrom putu 20
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Dario Harkanovac Vidi Post
kupio bih novu zvucnu karticu pa me zanima jel ovo pametno kupiti??


Ja imam E-MU ali eksternu USB verziju.
Da kupujem iz početka opet bi ju kupio,radi odlično...
Reply With Quote
  #715  
Staro 17-11-2011, 18:20
Dario Harkanovac's Avatar
Dario Harkanovac Dario Harkanovac je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Jul 2010
Postovi: 178
Dario Harkanovac je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by vjekolas Vidi Post
Ja imam E-MU ali eksternu USB verziju.
Da kupujem iz početka opet bi ju kupio,radi odlično...
ok,hvala puno....znaci ova stvarcica koju bi uzeo je ok za pocetak..??.
Reply With Quote
  #716  
Staro 18-11-2011, 07:28
Svitac's Avatar
Svitac Svitac je odsutan trenutno
Super Moderator
 
Registriran: Feb 2006
Postovi: 957
Svitac je na dobrom putu 32
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Dario Harkanovac Vidi Post
ok,hvala puno....znaci ova stvarcica koju bi uzeo je ok za pocetak..??.
Nisi dobro shvatio Vjeku.
On ima externu USB verziju, a ti si gledao PCI, dosta su različite.

Ako tebi to treba za home recording, a ne namjeravaš kupovati još neku dodatnu opremu, mislim da te PCI verzija neće zadovoljiti.
Kao prvo nema preampove, što znači da nećeš moći direktno spojiti mikrofon bez da koristiš pretpojačalo i drugo nema phantom napajanje što znaći da nećeš moći koristiti kondenzatorske mikrofone, a to sve externa kartica ima.
Znači po meni, ako trebaš neku osnovnu opciju za homerecording, razmisli o eksternoj kartici.
__________________
"Tamburu mi prodo Cigan, slatkorečiv i prefrigan...
čukununuk prosjaka i begova...
omakne se prst na struni, nesretna me pesma zbuni...
ne znam dal je moja ili njegova..."

www.svita.net
Reply With Quote
  #717  
Staro 18-11-2011, 10:35
lički drvosječa's Avatar
lički drvosječa lički drvosječa je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Oct 2007
Postovi: 484
lički drvosječa je na dobrom putu 31
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Svitac Vidi Post
Nisi dobro shvatio Vjeku.
On ima externu USB verziju, a ti si gledao PCI, dosta su različite.

Ako tebi to treba za home recording, a ne namjeravaš kupovati još neku dodatnu opremu, mislim da te PCI verzija neće zadovoljiti.
Kao prvo nema preampove, što znači da nećeš moći direktno spojiti mikrofon bez da koristiš pretpojačalo i drugo nema phantom napajanje što znaći da nećeš moći koristiti kondenzatorske mikrofone, a to sve externa kartica ima.
Znači po meni, ako trebaš neku osnovnu opciju za homerecording, razmisli o eksternoj kartici.
Sve u potpunosti točno kolega Svitac,iako mislim da za samo malo više novaca može i kupiti zaista ozbiljniju karticu tipa M audio profire ili Fast track ili Presonus audio box ili Focusrite safirre što su sve kartice ispod 2000!
Reply With Quote
  #718  
Staro 18-11-2011, 11:13
Svitac's Avatar
Svitac Svitac je odsutan trenutno
Super Moderator
 
Registriran: Feb 2006
Postovi: 957
Svitac je na dobrom putu 32
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by lički drvosječa Vidi Post
Sve u potpunosti točno kolega Svitac,iako mislim da za samo malo više novaca može i kupiti zaista ozbiljniju karticu tipa M audio profire ili Fast track ili Presonus audio box ili Focusrite safirre što su sve kartice ispod 2000!
Ma štima sve, osvrnuo sam se samo na razliku između PCI i USB verzije, budući da ga zanima E-MU 0404.
Naravno da ima boljih kartica od E-MU 0404 USB, ali i ja sam jedno vrijeme imao tu karticu i radila mi je sasvim OK i nije bilo problema s latencijom iako je USB (2.0) konekcija, a ima i sasvim solidne preampove.
__________________
"Tamburu mi prodo Cigan, slatkorečiv i prefrigan...
čukununuk prosjaka i begova...
omakne se prst na struni, nesretna me pesma zbuni...
ne znam dal je moja ili njegova..."

www.svita.net
Reply With Quote
  #719  
Staro 18-11-2011, 17:50
Dario Harkanovac's Avatar
Dario Harkanovac Dario Harkanovac je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Jul 2010
Postovi: 178
Dario Harkanovac je na dobrom putu 10
Uobičajeno

aha,ok....imam ja predpojacalo vec..to sam jos prije kupio...ali sam uzeo i kodenzatorski...znaci onda mi svakako treba usb kartica...nisam znao za to da se nemoze,jer sam imao usb karticu i prije nego sto sam kupio kondenzatorski mikrofon...
Reply With Quote
  #720  
Staro 22-11-2011, 00:25
seba04 seba04 je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Mar 2010
Postovi: 12
seba04 je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Pa bitno je da pretpojacalo (eksterno, ne u zvucnoj) ima fantom power a ne zvucna. Izlaz iz takvog preampa se moze spojiti na bilo koju vrstu zvucnih kartica pod uvjetom da ima minimalno jedan line in.
Reply With Quote
Reply

Opcije Teme
Način Prikaza

Pravila Postanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Prijeđi Na


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 02:55 sati.


Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Sve poruke koje su nastale kao dio rasprava (uključujući sve poruke na profilima i grupama), kao i mišljenja, savjeti, tvrdnje i izjave ili druge informacije sadržane u bilo kojoj napisanoj poruci na forum.tambura.com.hr-u ili prenesene od treće strane, odgovornost su autora poruke, a ne forum.tambura.com.hr-a, osim u slučaju kada je tambura.com.hr naveden kao autor poruke. Ukoliko je pojedina poruka objavljena ili prenesena unutar forum.tambura.com.hr domene, objavljivanje poruke ni u kom slučaju ne znači da je na bilo koji način od strane forum.tambura.com.hr-a verficirana točnost, potpunost ili korisnost objavljene poruke. forum.tambura.com.hr potiče posjetitelje i članove foruma na prijavu svih poruka nepoželjnog sadržaja na adresu webmaster@tambura.com.hr. Forum nije pod stalnim nadzorom.