Forums  

Go Back   Forums > Tambura općenito > Događanja

Reply
 
Opcije Teme Način Prikaza
  #1  
Staro 12-09-2014, 14:34
rahwu11 rahwu11 je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Sep 2014
Postovi: 1
rahwu11 je na dobrom putu 10
Uobičajeno Želite li ići na ETHNOFONIK u Parizu?

Želite li ići na ETHNOFONIK u Parizu?
I ove godine Hrvatska glazbena mladež u suradnji s organizacijom AOLF iz Francuske šalje troje sudionika iz Hrvatske na Ethnofonik.

Što je Ethnofonik?
Ethnofonik je tečaj koji obuhvaća široki spektar aktivnosti I znanja vezanih uz glazbu I glazbenu pedagogiju. Koristan je za buduće umjetničke voditelje na nekom od svjetskih etno kampova, glazbene pedagoge te za voditelje vokalnih I instrumentalnih ansambla.
Na ethnofoniku će se održavati radionice o pedagogiji na Ethnu koja se može primijeniti I u drugim sferama glazbenoga rada s djecom I mladima, o grupnoj dinamici, team buildingu, o scenskom nastupu, studijskom snimanja, radu s djecom, mladima I studentima akademije, o učenju po sluhu, a bit će uključeni I jam sessioni, radionice plesa I, naravno, nekoliko koncerata na kojima će se izvesti pjesme koje su se radile tijekom Ethnofonika.

Vrijeme I mjesto održavanja Ethnofonika
Ethnofonik se održava u predgrađu Pariza od 29.01 - 07.02 2015.

Tko sudjeluje na Ethnofoniku
Ove godine biraju po 3 sudionika iz Švedske, Francuske, Estonije, Njemačke, Portugala, Hrvatske i Belgije.

Tko se sve može prijaviti?
Osobe starije od 20 godina: stariji polaznici Ethno kampova, nastavnici glazbenog odgoja, mladi profesionalni I amaterski glazbenici, voditelji vokalnih I instrumentalnih ansambala koje zanima trad. glazba i glazbe svijeta

Troškovi
Sudionici plaćaju 200 eura participaciju, a put, hranu, smještaj te izlet u Pariz snosi organizacija AOLF.

Prijave
Rok za prijave je 29.9. na mail: ethnocroatia@gmail.com (prijavnicu te ostale upute potražite na http://www.hgm.hr/ , za sve ostale upite javite se na gore navedeni mail )
Reply With Quote
  #2  
Staro 14-09-2014, 04:06
Hrvoje's Avatar
Hrvoje Hrvoje je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Dec 2005
Postovi: 5,527
Hrvoje će postati slavan vrlo brzoHrvoje će postati slavan vrlo brzo 116
Uobičajeno

Ovo je odlična radionica, bio sam 2012. godine na prvom izdanju Ethnofonika u Parizu i preporučujem svima da se prijave...

Inače ja već godinama idem na Ethno radionice u Grožnjan i "propovijedam" to tamburašima, ali nikako da se uhvati. Doduše, neki tamburaši iz Broda dođu na koncert u Brodu i sviđa im se spika, ali nitko da dođe u Grožnjan.

Uglavnom, evo jednog kolaža da vidite kako je to izgledalo na radionicama i koncertima te 2012.


Moj cimer u Parizu bio je Goran Farkaš, multiinstrumentalist, pjevač i voditelj istarskog etno sastava Veja iz Pazina, koji je naučio sudionike radionice istarsku pjesmu "Što karnaval", a ja sam dodao zagorsku polku Ajnzericu (doduše, kad smo imali radionicu, ostalo je malo vremena pa sam ih naučio prvi i treći dio, a drugi smo preskočili) i ispao je ovaj istarsko-zagorski splet.
https://soundcloud.com/ethnofrance/e...2-01-ajnzerica

Inače sve pjesme i melodije koje smo naučili su snimljene i na prigodni CD (neke verzije su "live" s koncerta koji se snimao, a neke su sa snimanja koje je bilo prije jednog koncerta) i možete ih čuti ovdje...
https://soundcloud.com/ethnofrance/sets/ethnofonik-2012
__________________
“Uz pjesmu mi se, evo, rodimo, uz pjesmu umiremo...”
Reply With Quote
Reply

Opcije Teme
Način Prikaza

Pravila Postanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Prijeđi Na


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 08:59 sati.


Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Sve poruke koje su nastale kao dio rasprava (uključujući sve poruke na profilima i grupama), kao i mišljenja, savjeti, tvrdnje i izjave ili druge informacije sadržane u bilo kojoj napisanoj poruci na forum.tambura.com.hr-u ili prenesene od treće strane, odgovornost su autora poruke, a ne forum.tambura.com.hr-a, osim u slučaju kada je tambura.com.hr naveden kao autor poruke. Ukoliko je pojedina poruka objavljena ili prenesena unutar forum.tambura.com.hr domene, objavljivanje poruke ni u kom slučaju ne znači da je na bilo koji način od strane forum.tambura.com.hr-a verficirana točnost, potpunost ili korisnost objavljene poruke. forum.tambura.com.hr potiče posjetitelje i članove foruma na prijavu svih poruka nepoželjnog sadržaja na adresu webmaster@tambura.com.hr. Forum nije pod stalnim nadzorom.